Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : ˈفرزام پوررمضانˈ روز سه شنبه در نشست مشترک استان های گیلان ، خراسان رضوی و گلستان افزود: این شرکت در تلاش است تا علاوه بر افزایش نرخ تضمینی خرید پیله تر کرم ابریشم از سال 85 تاکنون قیمت ها واقعی تر شود .

وی ایجاد ایستگاه پشتیبان کرم ابریشم در استان گلستان، توسعه توتستان های گیلان و افزایش کیفیت تخم نوغان را از دیگر اقدامات شرکت سهامی کرم ابریشم ایران عنوان کرد .

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران با تاکید بر ضرورت مرکز توسعه نوغانداری در کشور خاطرنشان کرد: توجه به تامین پیله و نخ مورد نیاز تولیدکنندگان، ایجاد گمرک تخصصی و استفاده از آزمایشگاه تخصصی استانداردسازی ابریشم در گیلان و توجه به اجرای طرح جامع در بخش تولید و بازار از دیگر ضرورت های صنعت نوغانداری است .

پوررمضان با اشاره به اینکه 13 استان در کشور تحت پوشش این شرکت قرار دارند، بر لزوم تشکیل کمیته های تخصصی تاکید کرد.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت بیشتر از صنعت نوغانداری گفت: استفاده از ظرفیت استان های فعال در بخش نوغانداری برای پشتیبانی از این صنعت از اهداف مهم شرکت است.

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران ادامه داد: جلوگیری از قاچاق با استفاده از ظرفیت بخش گمرک در کاهش چالش های صنعت نوغانداری موثر است.

پوررمضان کم اظهاری در واردات پیله و ابریشم را یکی از مشکلات این بخش عنوان و بیان کرد: اصلاح این پدیده نامناسب از سوی گمرک کشور، نقش مهمی در کاهش مشکلات این بخش دارد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه و نظارت بر استاندارد بودن پیله و محصولات وارداتی ابریشم گفت: بی توجهی به این امر و استفاده از مواد اولیه نامرغوب ، صادرات فرش را با مشکل مواجه می کند.

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران اضافه کرد: تعیین گمرک تخصصی برای محصولات ابریشمی در کنترل واردات این محصولات موثر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نشست بررسی صنعت نوغانداری و تاثیرات آن از قاچاق روز سه شنبه با حضور نمایندگانی از استان های خراسان رضوی و گلستان در استانداری گیلان برگزار شد.

حدود 11 هزار هکتار، مساحت توتستان های کشور است که هشت هزار هکتار آن در گیلان قرار دارد و این استان، 60 درصد پیله تر ابریشم ایران را تولید می کند.

از 50 هزار نوغاندار 13 استان کشور، 30 هزار نوغاندار گیلانی هستند.

نوغانداران گیلان سال گذشته با تولید 800 تن پیله تر ابریشم، 500 میلیارد ریال درآمد کسب کردند.

پیله ابریشم تولید نوغانداران ایران در یک هزار و 200 کارگاه سنتی ابریشم کشی تربت حیدریه و چهار کارخانه صنعتی استان های گیلان و خراسان رضوی به نخ ابریشم تبدیل می شود.

هر کیلوگرم پیله تر ابریشم امسال به صورت خرید تضمینی 110 هزار ریال از نوغان داران خریداری شد./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان