Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : " شهردار رشت از پیش بینی بودجه 500 تا 700 میلیارد تومانی این نهاد در سال 93 خبر داد و گفت: رشت توان و ظرفیت جذب این بودجه را دارد و باید با عزم جدی به آن دست یابیم" !!؟؟

روزی که شورا رشت شکل گرفت برای ارتقای خدمات شهری بودجه ای را به تصویب رسانید که برای تحقق آن ناگزیر شد عوارض نوسازی را از حد اکثر 2 هزار تومان را به حدود چند ده هزار تومان افزایش دهد و برای اولین بار بر زباله شهری هم عوارض ببندد .

این روند با افت و خیزش ادامه یافت تا در سال 92 بودجه شهرداری به حدود 235 میلیارد تومان تنظیم شد و شهرداری برای حصول آن علیرغم اینکه از هیچ تلاشی از قبیل تراکم فروشی ، خلاف ساختمانی ، تغییر کاربری ، تبدیل کاربری های مسکونی به تجاری و آموزشی و ... فروگذار نکرد مع الوصف نتوانست موفق شود و از سر استیصال به روایت مختلف اعلام کرد 32 یا 47 درصد کسر بودجه دارد .

هیچیک از اعضای محترم شورای اسلامی شهر قبلی اعلام نکردند وقتی شهرداری برغم منابع درآمدی عدیده در تامین بودجه سالانه خود ناتوان است چرا بدون حساب و کتاب تقریبا معادل نیروهای خود ، نیروی جدید جذب نمود که باید هر کدام شان ماهانه قریب به دو میلیون تومان هزینه به عنوان حقوق و مزایا به شهرداری تحمیل نماید .

البته ایجاد شغل برای جوانان مردم اگر از طیف خواص و نورچشمی و سفارش کنندگان نباشد امر پسندیده ای است اما این اداره خود کفا و مردمی که از طریق درآمدهای شهری امرار معاش می کند چرا منابع درآمدی مطمئنی را پیش بینی نکرد و برخلاف اصول مدیریت موازنه دخل و خرج را نه پیش بینی و نه عاقبت اندیشی کرد !؟

وقتی شهرداری ای که در تامین 223 میلیارد تومان بودجه ناتوان است در سر بودجه 500 - 700 میلیاردی به پروراند شهروندان را دچار نگرانی می کند که این دفعه انواع عوارض چقدر افزایش خواهد یافت و یا به چیز جدیدی عوارض جدیدی خواهند بست ؟

چون دانستن حق مردم است به ویژه اگر مسایل مالی شهرداری باشد ، با توجه به تورم و گرانی و دید نتامناسب موجود در مورد شهرداری رشت خوب است شهردار رشت برای آسودگی خاطر و آرامش روحی و روانی شهروندان توان و ظرفیت موجود را روشن نماید و بفرماید چگونه و از چه محل هائی بودجه 500 - 700 میلیارد تومانی خواهد بست بلکه در مدت باقیمانده به سال جدید شهروندان بتوانند با خیال آسوده و احتیاط کامل از چاله های مرگبار خیابان ها عبور نمایند و اینقدر در خدمت جلوبندی ساز های و آپاراتچی های خودروئی شهر نباشند !؟

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان