Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: بندر کاسپین نقش بندر شهیدرجایی را ایفا می کند و تکمیل آن نیازمند توجه دولت است.

رضا مسرور با اشاره به معافیت مالیاتی در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: نخستین مزیت این منطقه معافیت مالیاتی است که در گذشته این امر در منطقه حاکم نبود.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی دارای 3 هزار و 200 هکتار وسعت است، تصریح کرد: در شش منطقه آزاد کشور معافیت مالیاتی حاکم است.

*معافیت مالیاتی در منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی درباره شرایط استفاده از معافیت های مالیاتی گفت: تمام فعالان اقتصادی در منطقه آزاد انزلی به شرط پر کردن اظهارنامه مالیاتی و فعالیت در محدوده منطقه آزاد انزلی از پرداخت مالیات معاف هستند.

وی با بیان اینکه نگرش ما به سرمایه گذاری در منطقه آزاد است، افزود: فرآیند این امر باید به گونه ای طراحی شود که سرمایه گذار دچار مشکل نشود و احترام به سرمایه گذار باید در عمل باشد.

مسرور سرمایه گذاری را هزینه فرصت بسیار مهمی دانست و یادآور شد: باید به هزینه فرصت در انزلی توجه شود.

*ضرورت بازنگری طرح جامع انزلی

وی طرح جامع انزلی را نیاز به بازنگری خواند و متذکر شد: انزلی با وجود اینکه منطقه کوچکی است اما مشکلات بزرگی دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی الکترونیکی کردن فعالیت های منطقه آزاد انزلی را از اهداف مهم خواند و خاطرنشان کرد: در حوزه فناوری بهتر می شود کار و از ایده های فناوری استفاده کرد.

*شهرک صنعتی حسن رود جزو منطقه آزاد انزلی است

وی شهرک صنعتی حسن رود را جزو منطقه آزاد انزلی نامید و تصریح کرد: نقش حاکمیت سازمان منطقه آزاد انزلی باید در شهرک صنعتی حسن رود حاکم شود و از معافیت منطقه نیز استفاده کند.

مسرور با بیان اینکه 2 میلیون نفر در محدوده منطقه آزاد انزلی زندگی می کنند، متذکر شد: بحث کالای مسافر باید به گونه ای تعریف شود که ضربه به محصولات نزند و مشکلی در منطقه و تولیدکنندگان داخلی و بازرگانان ایجاد نشود.

وی درباره ساخت بندر کاسپین خاطرنشان کرد: بندر کاسپین باید پیش از این ساخته می شد.

* بندر کاسپین نیازمند حمایت دولت 

این مسئول اظهار کرد: بندر کاسپین نقش بندر شهیدرجایی را ایفا می کند و امکان پهلوگیری کشتی هایی حتی با ظرفیت 60 هزار تنی را دارد.

مسرور تکمیل و آماده سازی بندر کاسپین را نیازمند توجه دولت دانست و یادآور شد: موج شکن های بندر کاسپین اکنون بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی کارکرد بندر کاسپین را ملی خواند و خاطرنشان کرد: این بندر در کریدور شمال ـ جنوب موجب تقویت جایگاه ایران در این مسیر می شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان