Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رییس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گیلان گفت: شناسایی ، حفظ و پاسداشت میراث نهضت جنگل از اولویت های ستاد کنگره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و شهدای طلبه و روحانی است .

حجت الاسلام ˈمحمد جمالیˈ افزود: میرزا کوچک جنگلی؛ هویت بخش نهضت جنگل ، بزرگ مردی از زمان خویش فراتر بود که در آن عصر به درستی شناخته نشد.

وی اظهار کرد: در راستای حفظ و پاسداشت میراث نهضت جنگل و شهدای طلبه روحانی ، ستاد کنگره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و شهدای طلبه و روحانی در سال 89 در گیلان تاسیس شد.

حجت الاسلام جمالی اعضای این ستاد را شامل نماینده ولی فقیه در گیلان به عنوان رییس سیاستگذاری این ستاد، استاندار ، مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس به عنوان دبیر و سازمان بسیج طلاب و روحانیون عنوان کرد.

وی شناسایی ، حفظ و ماندگاری آثار شهدای طلبه و روحانی استان گیلان ، تدوین و چاپ کتاب جامع شهدای طلبه و روحانی و میرزا کوچک جنگلی ، برگزاری دو سالانه کنگره میرزا کوچک جنگلی و شهدای طلبه و روحانی ، نامگذاری 11 آذر به عنوان سالروز شهادت روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی به عنوان روز ˈبسیج طلاب و روحانیونˈ را از مهمترین برنامه های ستاد کنگره میرزا کوچک و شهدای طلبه و روحانی گیلان عنوان کرد.

حجت الاسلام جمالی تصریح کرد: تبیین نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و تکریم و تجلیل از خانواده های معظم شهدای طلبه و روحانی و ایثارگران ، تدوین و تولید فیلم مستند شهدای شاخص روحانی ، فراخوانی جشنواره فرهنگی ، مقاله ویسی، وبلاگ نویسی و راه اندازی سایت ویژه شهدای طلبه و روحانی از دیگر عمده فعالیت های ستاد کنگره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و شهدای طلبه و روحانی است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت این سازمان در گیلان اضافه کرد: این سازمان با افتتاح سه حوزه مقاومت ، 30 پایگاه در سراسر حوزه های علمیه ، دفاتر ائمه جمعه و پایگاه نخبگان و اساتید سه هزار نفر از طلاب و روحانیون که 800 نفر از آنها را خواهران طلبه تشکیل می دهند، سازماندهی شده است.

رییس سازمان طلاب و روحانیون گیلان به ماموریت های گسترده این سازمان در بخش های مختلف اشاره و بیان کرد: همچنین فعالیت های علمی ، پژوهشی، تربیتی، آموزشی، روشنگری و بصیرت افزایی ، راه اندازی حلقه های صالحین، آموزش تربیتی چهره به چهره توسط روحانیون و طلاب در مساجد محلات، مدارس و دانشگاه ها از دیگر فعالیت های این سازمان در عرصه های مختلف است.

یادواره روحانی شهید میرزاکوچک خان و 150 شهید طلبه و روحانی استان گیلان دوشنبه گذشته با حضور حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رشت برگزار شد./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان