Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر فن بازار کشور گفت: بسترسازی برای معرفی و عرضه فناوری و تجاری سازی آن از اهداف برگزاری فن بازار است

مجید متقی طلب ظهر دوشنبه در سومین نشست خبری فن بازار ایران که در پارک علم و فن آوری گیلان برگزار شد، افزود: توسعه اقتصادی دانش بنیان از طریق ارائه فرصت های جدید سرمایه گذاری و  ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه فناوری های تخصصی و فناوری های پیشرفته از دیگر اهداف برگزاری این بازار است.

وی اظهار داشت: بر اساس بند د، ماده17 قانون بر نامه پنجم توسعه دولت باید برای توسعه و انتشار فناوری و حمایت از شرکت های دانش بنیان از ایجاد و توسعه بورس ایده و بازار فناوری با هدف استفاده از ظرفیت های علمی برای پاسخگویی به نیاز بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات حمایت مالی داشته باشد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره اینکه موارد قابل ارائه در نمایشگاه فن بازار جمهوری اسلامی در سه گروه دسته بندی می شود، ادامه داد: فناوری های آماده سرمایه گذاری از نظر ارزیابی های فنی (قابلیت تبدیل به محصول تولید انبوه)، ارزیابی های مالی (بازده و کارائی اقتصادی)، مطالعات بازار (وجود بازار مطلوب برای محصول نهائی)، ارزیابی های زیست محیطی، اجتماعی و غیره مورد بررسی قرار گرفته و قابلیت آنها برای سرمایه گذاری مورد تایید است.

وی هدف از ارائه این گروه از فناوری ها در فن بازار را انتقال آنها به بنگاه های اقتصادی و صاحبان صنایع مرتبط با قطعیت بالا و کمترین ابهام احتمالی عنوان کرد.

متقی طلب با بیان اینکه فن بازار جمهوری اسلامی ایران همزمان با هفته پژوهش و فناوری در آذر ماه سال جاری از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تهران برگزار خواهد شد، گفت: توانمندی های تمامی مراکز دانشگاهی، پژوهشگاه ها، پژوهشکده ها، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی در حوزه فناوری های قابل تجاری سازی به نحو شایسته در فن بازار در معرض دید عموم قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه سالن 14 و 15 نمایشگاه بین المللی تهران به مساحت دو هزار متر مربع برای برگزاری فن بازار ایران در نظر گرفته شده، افزود: هم اکنون 21 پار ک علم و فناوری از مجموع 30 پارک کشور در این بازار حضور خواهند یافت.

دبیر فن بازار کشور اظهار داشت: همچنین در این فن بازار چهار مرکز رشد فناوری و هشت دانشگاه از سراسر کشور در 73 غرفه ساماندهی می شوند.

وی با بیان اینکه امسال 13 طرح دانشجویان ایرانی اروپا که قابلیت تجاری سازی دارد در فن بازار ایران شرکت می کند، یاداور شد: در سال گذشته 12 تفاهم نامه در فن بازار ایران منعقد شد که در سال جاری افزایش خواهد یافت.

فن بازار ایران از  23 تا 27 آذر ماه هر سال برگزار می شود. /منبع : مهر

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان