Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : استاندار گیلان در گردهمائی ائمه جمعه استان گفت :غفلت فرزندان استان است که از ظرفیت های شخصیت هایی همچون آیت ا... قربانی و دیگر علمای بزرگ گیلان در حوزه های دینی ، فرهنگی و علمی کشور بیشتراستفاده نمی شود .

وی با بیان اینکه  ائمه جمعه یاوران استاندار در شهرستان ها هستند ، افزود :  ائمه جمعه پناهگاهی مطمئن برای شنیدن درد دل های مردم و انتقال کننده خواسته های آنان به مسئولین هستند .

نماینده ی عالی دولت در گیلان افزود : به همه مدیران و معاونین توصیه اکید نمودم بنا به سلیقه خود در ضف اول یکی از نمازهای باشکوه جمعه حاضر شوند تا ضمن آشنائی با مسایل استان پاسخگوی مردم عزیز باشند .

استاندار گیلان بااشاره به دغدغه های ائمه ی جمعه گفت : ما دغدغه های مشترکی داریم که چرا گیلان با همه ی امکانات و توانمندی ها و فرصت های توسعه و مردمان فرهیخته از استان های دیگر عقب تر است .

دکتر نجفی افزود : دربخش اشتغال مایه ی تأسف است که بین جوانان 18 تا 35 ساله بیکاری بالای 35 درصدداریم که اگر از هر سه تحصیلکرده خانواده فقط یکی مشغول به کار می شد امروز ما با چنین مشکلی مواجه نمی شدیم .

وی با بیان اینکه باید حوصله داشت با صبر و تدبیر کار ها را به جلو برد ، اظهار داشت : من از مدیران  خواسته ام که به مردم راست بگویند و اگر با صداقت با مردم صحبت کنیم آنها کاستی های ما را می پذیرند .

وی تأکید کرد : همواره مردم در صف اول نظام هستند و با ما همراهی کرده اند .

وی با بیان اینکه یکی از راههای بزرگ توسعه ی کشورها توسعه ی زیرساخت های حمل و نقل بویژه راه آهن است گفت : اعتبار تکمیل آزاد راه رشت به قزوین نیز از طریق جذب فاینانس 640 میلیارد تومان تأمین می شود .

استاندار گیلان با بیان اینکه پیگیری بازکردن قفل مشکلات پروژه های بزرگ استان برنامه ی من درکوتاه مدت است ، گفت : 230 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز راه آهن قزوین به رشت تا انزلی از بودجه ی سال 93 و 800 میلیارد تومان هم از طریق فاینانس تأمین می شود و دولت تأکید دارد راه آهن و 11 کیلومتر باقیمانده ی آزاد راه به سرعت به بهره برداری برسد .

دکتر نجفی گفت : البته 4 کیلومتر از آزادراه در حوزه ی منجیل با 35 میلیارد تومان اعتبار تا شب عید افتتاح می شود.

وی سد شفارود را که سال ها معطل مانده سومین طرح بزرگی دانست که با فاینانس تکمیل می شود، تصریح کرد: هزینه 170 میلیون یورویی ساخت سد شفارود نیز ازاین طریق جذب می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان در مورد بخش کشاورزی اظهار داشت : در کشاورزی خیلی از فرصت ها از دست داده شد و من در این مدت سعی کردم حل مشکلات بخش های چای ، ابریشم ، زیتون ، برنج و بادام را پیگیریم نمایم .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان