Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رییس پژوهشکده لیزر و اپتیک سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سازمان انرژی اتمی به دنبال تولید انرژی ای است که هیچ کاربرد نظامی ندارد

ˈعباس مجد آبادیˈ روز شنبه در حاشیه برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: این سازمان به دنبال تامین انرژی هسته ای و کاربرد پرتوهاست و این دو مهم را مهمترین وظایف خود می داند.

وی به کاربردهای صنعت هسته ای در بخش های مختلف کشور اشاره و اظهار کرد: این صنعت در بخش های مختلف کشاورزی ، صنعت و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد .

وی همچنین به کاربرد انرژی هسته ای در پزشکی و رادیوداروها اشاره و خاطرنشان کرد: رادیو داروها در درمان و تشخیص بیمارها از جمله سرطان کاربرد دارد.

رییس پژوهشکده لیزر و اپتیک سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: در رادیوداروها از بتا برای درمان بیماری ها و پزشکی هسته ای و از گاما برای تشخیص برخی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد .

وی بیان داشت: درمان 850 هزار بیمار بیشتر در بخش سرطانی ها از همین طریق رادیو داروها انجام می گیرد که به دنبال صادرات و نگاه صادراتی در تولید داروها در این بخش هستیم.

مجدآبادی تامین سوخت را یکی از مشکلات نیروگاه ها عنوان و اظهار کرد: انرژی هسته ای در تامین سوخت این نیروگاه ها نیز کمک کننده است.

بیست و ششمین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور روز شنبه با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران در دانشگاه گیلان گشایش یافت.

این نمایشگاه تا 27 آذرماه جاری برای بازدید علاقمندان دایر است./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 2

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان