Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان به همراهی جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از سد آیت الله بهجت واقع در شهر بیجار رودبار بازدید کرد

دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: سد آیت الله بهجت که ساختش از سال 84 آغاز شده است تاکنون با صرف اعتباری بالغ بر 160 میلیارد تومان 96 درصد پیشرفت کار دارد.

وی با بیان اینکه بزودی با تامین اعتبارات لازم شاهد بهره برداری از این طرح بزرگ عمرانی خواهیم بود افزود: برای تکمیل این پروژه مهم اعتبارات لازم را با کمک نمایندگان استان جذب خواهیم کرد.

استاندار گیلان اظهار کرد: بهره برداری از این طرح آغازی خواهد بود برای اینکه شاهد ساخت و افتتاح پروژه های بزرگتر در استان باشیم.

دکتر نجفی افزود: در تلاش هستیم  از شخصیت های ملی برای افتتاح این سد دعوت کنیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان هم در این بازدید با بیان اینکه آب سد آیت الهه بهجت یکی از با کیفیت ترین آب های حوزه آبریز درفک است گفت: این طرح اهمیت بسیاری در حوزه اجتماعی و بهداشتی دارد و با افتتاح آن 70 درصد جمعیت شهری استان از آب آن بهره مند می شوند.

آقابیگی افزود: تامین آب مورد نیاز 150 هکتار از اراض کشاورزی و تولید 27 گیگاوات برقابی در سال از دیگر ویژگی های سد شهر بیجار است./ منبع : استانداری

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 2

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان