Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : غلامعلی جعفرزاده ، نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل گیلان فرسوده است از مسئولان خواست تا تلاش بیشتری برای نوسازی و تسهیلات بانکی در خصوص خرید ماشین جدید در استان انجام دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (25 آذر) در همایش تجلیل از رانندگان حمل و نقل استان که در سالن اجتماعات راه و شهرسازی گیلان برگزار شد گفت: توجه به حمل و نقل می تواند در پیشرفت و توسعه اقتصادی استان بسیار موثر باشد و این کار باید توسط مسئولین ارشد استان انجام شود.

جعفرزاده به خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دفاع مقدس رانندگان در بخش حمل و نقل که تنها سنگر آنان خودروهایشان بود، تلاش بسیاری کردند و  باید در چنین روزی یاد و خاطره شهدای حمل و نقل را گرامی بداریم چراکه آرامش امروز ما مدیون جانفشانی های آن عزیزان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی به مشکلاتی که پیش روی حمل و نقل قرار دارد، و تصریح اینکه همه مشکلات با همکاری یکدیگر حل شدنی است، اظهار کرد: باید فاصله ها را نزدیکتر کرده و مشکلات را پیچیده نکنید و با تعامل بیشتر، تلاش و همت یکدیگر همه مشکلات حل شدنی خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه توجه به حمل و نقل باعث توسعه اقتصادی در استان و کشور می شود، افزود: 10 درصد درآمد ناخالص ملی کشور توسط رانندگان و حمل ونقل جابجا می شود.

جعفرزاده با اشاره به وجود 800 دستگاه مینی بوس در گیلان، گفت: از این تعداد فقط 50 دستگاه نوسازی شده است و مابقی عمر بالای 30 سال دارند و در این زمینه مسئولین باید تلاش بیشتری برای نوسازی و تسهیلات بانکی در خصوص خرید مینی بوس جدید در استان انجام دهند.

وی به تلافت برون شهری استان اشاره کرد و افزود: گیلان رتبه 9 کشوری را در مجروحان وکشته شدگان جاده های برون شهری به خود اختصاص داده است.

گفتنی است، در پایان مراسم از11 نفر از رانندگان فعال و نمونه استان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به رسم یاد بود تجلیل شد./منبع : شبستان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان