Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه بومی و کارآمد بودن فرماندار جزو اولویت ها است، گفت: خواست استاندار گیلان تغییر فرمانداران است

صفر نعیمی رز با با بیان اینکه انتخاب فرماندار در حیطه وظایف و اختیارات نمایندگان نیست و آنان تنها به عنوان نماینده مردم می توانند نظرات خود و دغدغه های مردم را به استاندار ارائه دهند، اظهار کرد: جلسه ای که با استاندار  گیلان داشتیم تصمیم بر این شد، انتخاب فرمانداران با تعامل و همفکری نمایندگان انجام گیرد.

وی، معیارهای مورد نظر خود برای فرماندار را کارآمدی، متعهد بودن به اصول انقلاب و مردم، خدمتگزاری و بومی بودن عنوان کرد و افزود: معیار اصلی برای انتخاب فرماندار تخصص و تعهد و کارآمدی در تمام حوزه های اجرایی و همچنین پایبندی به آرمان های انقلاب، امام راحل و ولایت مطلقه فقیه است.

نماینده آستارا در مجلس در مورد گمانه زنی هایی که در مورد فرماندار آینده آستارا مطرح می ،شود و اسامی که این روزها نقل محافل است، گفت: اسامی مطرح شده گمانه زنی های داخلی است و ما هم بنا نداریم این حرف و حدیث هایی که در کوچه و بازار مطرح می شود را مبنای عمل خود قرار دهیم.

نعیمی با بیان اینکه افرادی که یک زمانی مُرده سیاسی بودند، اکنون در حال زنده شدن هستند و خواستار حضور در مناصب مهم اجرایی می باشند تصریح کرد:دولت، دولت افراطی نیست که اینگونه افراد بخواهند پست های مهم را در اختیار بگیرند، دولت شعار خود را اعتدال قرار داده است و توقع ما از دولت این است که به این شعار خود پایبند بوده و به آن عمل کند.

وی با اشاره به عملکرد فرماندار فعلی آستارا، گفت: صحبت کردن در خصوص دولت قبلی کاری از پیش نمی برد و بهتر است عملکرد دولت کنونی را  ارزیابی کنیم.

نعیمی با تأکید بر اینکه فرماندار جدید آستارا باید بومی منطقه و پایبند آرمان های انقلاب، خون شهدا، امام راحل و تابع محض ولایت فقیه باشد خاطر نشان کرد: فرماندار آستارا باید شناخت کافی را در حوزه های مختلف شهرستان داشته باشد و با تدبیر و مدیریت هدفمند گام های اساسی را برای توسعه شهرستان بردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه فرماندار باید دارای سوابق ارزشمند مدیریتی باشد ،گفت: بنده با عهد و پیمانی که با مردم فهیم و قدردان آستارا بسته ام تا پای جان پایبند هستم و اجازه نخواهم داد افرادی که در فتنه 88 به نوعی دخیل بودند و یا در جریان استعفا و تحصن نمایندگان در سال 82 دخالت داشتند به مناصب مهم و حساس دست یابند.

نعیمی با تاکید بر اینکه اجازه ورود افراد مسئله دار و افرادی که به نوعی در جریان فتنه 88 دخیل بودند به فرمانداری آستارا را نمی دهم بر لزوم استفاده از نیروی بومی منطقه و دارا بودن سوابق مدیریتی، تعهد و تخصص و همچنین التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه را از شاخص های برجسته در انتخاب فرماندار این شهرستان عنوان کرد.

نماینده آستارا در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال ابقای فرماندار فعلی وجود دارد گفت: خواست استاندار این است که فرمانداران کنونی تغییر یابند./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان