Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین امام حسین (ع) اظهار کرد: عدد اربعین در اسلام جایگاه ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه اگر برخی از اعمال و رفتار به عدد 40 برسد تکالیف ویژه ای دارد، گفت: عدد 40 سبب بالا رفتن ارزش عبادت است و اگر گناهی صورت گیرد، کیفر بسیار دارد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به روایتی از پیامبر (ص) تصریح کرد: اگر انسانی چهل روز کارهای خود را برای خدا انجام دهد، نهرهای حکمت، دانش و معرفت از بر زبانش جاری می شود.

وی اظهار کرد: اکنون مراسم بزرگداشت امام حسین (ع) در کشورهای مختلف دنیا برگزار می شود.

قربانی به حضور میلیونی مردم در اربعین حسینی در کربلا اشاره کرد و یادآور شد: وهابیون و تکفیری ها با بمب گذاری ها می خواهند مانع حضور مردم در این اجتماع بزرگ شوند اما مسلمانان اربعین حسینی (ع) را بهتر از سال های گذشته برگزار می کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیداری دنیای اسلام با زنده نگه داشتن حماسه حسینی (ع) تحقق پیدا کرده است.

امام جمعه رشت با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه به آمریکا و غرب اعتماد نداریم اما برای مذاکره مخالفت نمی کنیم، تصریح کرد: هنوز مرکب توافق نشست ژنو خشک نشده است که آمریکا 17 شرکت و افراد حقیقی و حقوقی را تحریم کرده است.

وی به تهیه طرح 20 تا 30 نفر از سناتورهای آمریکایی علیه ایران اشاره کرد و متذکر شد: این طرح می گوید اگر ایران غنی سازی را تعطیل نکند، مسئله حقوق بشر را رعایت نکند، حق رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناسد و حزب الله لبنان و سوریه را حمایت کند تحریم های جدید علیه این کشور اعمال شود.

قربانی با بیان اینکه دولت روحانی باید به مسایل توجه داشته باشد، یادآور شد: اگر دولت گام به گام عقب نشینی کند آمریکا گام به گام جلو می آید.

وی با هشدار به دولت روحانی تصریح کرد: اگر دیدید بعضی جاها فشار بی حساب وارد می کنند، مذاکره را تعطیل کنید.

امام جمعه رشت به سالروز حضرت عیسی (ع) در 4 دی اشاره کرد و متذکر شد: برای تمام پیامبران الهی حرمت قایل هستیم و آنها را قبول داریم.

وی با تأکید بر اینکه عیسی (ع) بنده خدا است خاطرنشان کرد: عیسی (ع) 2 میلیارد و 200 میلیون نفر پیرو دارد، اما پاکی و طهارت در این پیروان کم پیدا می شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 2

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان