Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه 52 هزار نفر کشاورز با بدهی اندک در خط قرمز بانک های استان هستند گفت: بسیاری از اعتبارات بانک ها به 60 نفر در گیلان اختصاص داده شده است.

محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گیلان با ابراز نارضایتی از وضعیت اشتغال استان اظهار کرد: بررسی طرح ها و پیگیری موضوع ها رضایتمند نیست.

وی به تلاش برای جذب سرمایه گذار در گیلان اشاره کرد و افزود: اشتغال موجود در استان روزبه روز ضعیف تر می شود.

نجفی با بیان اینکه بعضی از مدیران به راحتی از کنار وضعیت اشتغال گیلان می گذرند، تصریح کرد: مدیران باید دغدغه توسعه و اشتغال استان را داشته باشند.

استاندار گیلان بانک ها را همراه مدیران برای ایجاد اشتغال در استان دانست و بیان کرد: اگر بانک ها در بحث اشتغال گیلان همکاری نکنند ناامنی استان را به طرف بانک ها هدایت می کنیم.

وی اضافه کرد: اگر استان ناامن شود بانک ها بی تردید در امنیت نیستند.

* 8 و 9 دی روز حمایت از ولایت

نجفی در ادامه به نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از طرف مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: بزرگداشت هشتم و نهم دی را در پیش داریم و این روزها پاسداشت حمایت از ولایت فقیه است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه حضور نداشتن مدیران کل، روسای سازمان ها و مدیران بانک ها به غیر از دیدار با شخص نخست بانک ها و وزرا باید با اطلاع استاندار باشد، اظهار کرد: بقیه جلسه مدیران برای حضور در جلسه های استانداری باید لغو شود و معاونان دیگر به جلسه استانداری ورود نکنند.

وی خواستار بررسی دوباره موضوع های کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گیلان با مسئولیت معاون امور برنامه ریزی استاندار شد و خاطرنشان کرد: وضعیت بخشنامه های کشور به بانک های استان باید مشخص شود.

نجفی پیگیری تخصیص اعتبارات ملی را از موارد ارزشیابی مدیران گیلان عنوان کرد و یادآور شد: آمار کارگروه اشتغال تا شنبه هفته آینده باید ارائه شود.

* دیدار استاندار و نمایندگان گیلان با رئیس جمهور

استاندار گیلان با اشاره به دیدار نمایندگان گیلان در دوشنبه هفته آینده با رئیس جمهور، بیان کرد: اسامی مدیران عامل بانک هایی که برای گیلان مشکل ایجاد می کنند را به رئیس جمهور اعلام می کنیم.

وی خواستار درک وضعیت موجود توسط مدیران دستگاه های مختلف گیلان شد و تصریح کرد: 40 تا 60 درصد فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در استان بیکار هستند.

* اعتبارات بانک ها در اختیار 60 نفر در گیلان

نجفی با بیان اینکه بسیاری از اعتبارات گیلان در اختیار 60 نفر است، خاطرنشان کرد: تعداد 52 هزار نفر کشاورز به دلیل بدهی اندک در خط قرمز بانک ها هستند و این موضوع را چگونه باید به مردم اعلام کنیم.

استاندار گیلان بر ارائه آمار صحیح توسط مدیران تاکید کرد و یادآور شد: تمام مدیران دستگاه های مختلف باید برای ایجاد اشتغال در استان همراهی داشته باشند.

وی با اشاره به ارسال نامه به معاون اول رئیس جمهوری، وزیر اقتصاد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی گیلان به دلیل نبود نقدینگی در حال تعطیل شدن هستند.

* مدیران در مقابل مردم بیکار خجالت بکشند

نجفی کاهش نقدینگی را به دلیل تغییر نرخ ارز عنوان کرد و افزود: حیای مدیران باید در مقابل مردم بیکار و خانواده شهدا باشد و پیش آنها خجالت بکشند.

استاندار گیلان بر برگزاری جلسه کارگروه اشتغال استان هر 15 روز تاکید کرد و گفت: تمام منابع اختصاص داده شده به گیلان باید تحقق پیدا کند.

وی با اشاره به ایجاد 22 هزار و 532 شغل از ابتدای سال جاری تاکنون در استان، تصریح کرد: اگر مشکلی برای ایجاد اشتغال ایجاد شود تمام مدیران گیلان باید پاسخگو باشند./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان