Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده قرارگاه قرب کوثر سپاه از ساخت 92 هزار مسجد برای کاهش عقب ماندگی های فرهنگی کشور به زودی خبر داد.

 سردار سید ضیا ءالدین حزنی عصر امروز در مراسم افتتاح مسجد امام حسین (ع) «بریران تولم شهر» این شهرستان اظهار کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان احداث شده است.

وی افزود: در ساخت و آماده سازی مسجد امام حسین (ع) بریران تولم شهر اداره اوقاف و امور خیریه صومعه سرا، خیران و قرارگاه کوثر مشارکت داشتند.

فرمانده قرارگاه کوثر سپاه با اشاره به فلسفه وجودی این قرارگاه تصریح کرد: قرارگاه قرب کوثر در زمان صلح و جنگ همواره آماده ارائه خدمات در حوزه سازندگی و عملیاتی و آبادانی کشور است.

*اجرای 14 هزار پروژه عمرانی کشور توسط قرارگاه کوثر

وی با بیان اینکه قرارگاه کوثر تاکنون موفق به انجام به 14 هزار پروژه عمرانی در کشور شده است، گفت: از این تعداد بالغ بر 8 هزار و 100 پروژه مربوط به احداث مسجد در نقاط مختلف کشور بوده است.

به گفته حزنی، بالغ بر 10 تا 60 میلیون تومان از طرف قرارگاه کوثر به پروژه های مسجدسازی مذکور کمک شده است.

*ساخت 92 هزار مسجد در کشور

وی از ساخت 92 هزار مسجد به زودی در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: این تعداد مساجد در راستای کاهش میزان عقب ماندگی های فرهنگی در کشور احداث می شود.

فرمانده قرارگاه کوثر تعداد مساجد فعلی کشور را حدود 70 هزار مسجد اعلام کرد و گفت: از تعداد مساجد فعلی کشور 60 هزار مسجد متعلق به شیعیان و 10 هزار مسجد نیز برای استفاده اهل تسنن است.

وی یادآور شد: از 60 هزار مسجد فعال شیعیان کشور تنها 3 هزار مسجد به دلیل اقامه تمام نمازهای پنج گانه به جماعت در آنها مورد قبول رهبری هستند.

حزنی با تأکید بر اینکه مساجد در راستای ارتقای سطح معنوی و فرهنگی مردم بسیار موثر و مهم تلقی می شوند متذکر شد: بی توجهی به ساخت مساجد در کشور نشانه عقب ماندگی فرهنگی است.

وی با اشاره به پروژه های عمرانی قرارگاه کوثر در گیلان خاطرنشان کرد: اکنون 600 مسجد در گیلان در حال ساخت و آماده سازی است.

فرمانده قرارگاه کوثر یادآور شد: ساخت مسجد و توجه به حوزه فرهنگی باید در اولویت مسئولان کشور قرار گیرد./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان