Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: طی 9 ماهه امسال 197 فقره جواز تاسیس صنعتی در استان صادر شده است .

علی منتظری اظهارداشت: با صدور این تعداد جواز تاسیس صنعتی که به منزله تمایل برای سرمایه گذاری در بخش صنعت و احداث واحدهای تولیدی استان است، بیش از 15 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان انجام خواهد گرفت و برای 12 هزار نفر نیز بصورت مستقیم شغل ایجاد می شود.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: این طرح ها در ابتدای فرآیند احداث قرار دارند، راه اندازی آنها براساس نوع طرح ها بیشتر از یک تا چهار سال زمان نیاز است.

وی افزود: با توجه به جاذبه های استان برای سرمایه گذاری صنعتی، همراهی تمامی دستگاه های ذیربط اعم از بانک ها، نهادهای متولی ایجاد زیرساخت ها و صدور مجوزهای لازم با سرمایه گذاران  موجب تقویت فرهنگ توسعه صنعتی در استان و عاملی برای رشد اقتصادی و کاهش بیکاری خواهد بود.

منتظری همچنین افزود: در این مدت زمان  50 فقره پروانه بهره برداری صنعتی نیز در استان صادر شده است.

 وی اظهارداشت: با راه اندازی این تعداد واحد صنعتی افزون بر سه هزار و 145 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام گرفته و هزار و 700 نفر نیز در این واحدها بطور مستقیم مشغول بکار شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد : عمده واحدهای به بهره برداری رسیده در 9 ماهه امسال شامل واحدهای صنایع فلزی، محصولات غذایی، کانی غیر فازی و سلولزی بوده است.

وی یادآورشد: در این دوره زمانی  19 فقره مجوز طرح توسعه نیز برای واحدهای تولیدی استان صادر شد که برآورد میزان سرمایه گذاری این واحدها افزون بر 17 هزار میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال این تعداد طرح نیز بیش از هزار و 400 نفر است./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان