Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2
گیلانیان : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه روباه پیر استعمار قابل اعتماد نیست، گفت: نمایندگان مجلس ارتباط با دولت انگلیس را رصد می کنند.
صفر نعیمی رز با اشاره به دعوت رئیس گروه دوستی مجلس از «جک استراو» وزیر سابق انگلیس به تهران، اظهار کرد: نمایندگان و مسئولان دولتی باید در رابطه با انگلیس مراقب باشند.
وی افزود: جک استراو درصدد استفاده ابزاری و حزبی از این سفر به نفع خود و حزبش مانند سفر گروه پارلمانی اروپا به ایران است.
نماینده مردم آستارا در مجلس افزود: مسئولان و نمایندگان مراقب باشند تا از طرف «استراو» اعمال غیرعرفی و غیرقانونی مانند هیئت پارلمانی اروپا رخ ندهد.
وی با بیان اینکه سیاست مداران در تاریخ گذشته و حال کارنامه ای دارند، تصریح کرد: دشمنی آنها با نظام و مردم ایران به اثبات رسیده است.
نعیمی رز وظیفه و مسئولیت مهمان خارجی از دعوت تا خروج را به عهده وزارت خارجه دانست و گفت: وزارت امور خارجه بسیار مراقب باشد.
وی با تأکید بر اینکه مهمان سیاسی خارجی حق سفر به شهرها و مکان های دیگر را ندارد، ادامه داد: این سفرها با اجازه مسئولان وزارت خارجه و مسئولیت ها تعریف شده باشد و هر دستگاهی وظیفه خود را انجام دهد.
عضو کمیسیون امنیت مجلس گفت: هیئت پارلمان انگلیس روز گذشته به ریاست جک استراو در رأس یک هیئت پارلمانی 4 نفره وارد تهران شد.
وی هدف از سفر وزیر خارجه سابق انگلیس و هیئت همراه به ایران را یک اراده سیاسی برای عادی سازی روابط خواند و خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده که دولت و سیاست مداران انگلیس در گذشته و حال با نظام و مردم ایران دشمنی علنی داشته اند و هرگز در تاریخ به نفع کشور و مردم ایران گام مثبت بر نداشته اند.
نعیمی رز متذکر شد: دولت انگلیس تاریخ سیاهی دارد و زمانی اکثریت کشورهای جهان مستعمره انگلیس بوده و حتی آمریکا روزگاری مستعمره این کشور بود که با جنگ مردم آمریکا با انگلیس و دادن ده ها هزار کشته ایالات متحده آمریکا به استقلال رسید.
وی فتنه و ایجاد تفرقه و جنگ های امروز در جهان را از اقدام ها انگلیس ذکر کرد و یادآور شد: اجرای فکر و نقشه تاسیس و اشغال فلسطین پاره تن جهان اسلام توسط دولت انگلیس بود.
این نماینده، تاسیس دولت غیرمشروع صهیونیسم در سازمان ملل را توسط دولت استعمارگر انگلیس عنوان کرد و یادآور شد: جدا کردن بحرین و هرات و بلوچستان و دیگر بخش های کشور و شکست مشروطه و تاسیس حکومت پهلوی و کودتای 28 مرداد توسط این دولت استعمارگر انجام گرفته است
وی خاطرنشان کرد: دولت انگلیس از بدو تاسیس نظام مقدس اسلامی حمایت از تجزیه طلب ها تا جنگ تحمیلی و توطئه و قضیه هسته ای با دولت و ملت ایران دشمن علنی داشته است و سیاستمداران انگلیس قابل اعتماد نیستند.
نعیمی رز متذکر شد: دولتمردان نباید به سیاستمداران انگلیس این روباه پیر استعمار بها دهند و اعتماد کنند و نمایندگان مجلس ارتباط با دولت انگلیس را رصد می کنند./منبع : فارس
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان