Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه‏اشرفیه با بیان اینکه نظام حاکمیت نسبت به بهداشت درمان از اولویت‏های ویژه‏ای برخوردار است، گفت: با اطمینان بیان می‏کنم که نگاه مجلس به بهداشت و درمان نگاهی اولویت‏مدار است.

محمدحسین قربانی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی که با حضور مسئولین وزارتی و استانی در سالن نامجو مجموعه یادگار امام رشت برگزار شد، اظهار کرد: معارفه مسئول جدید و تودیع مسئول قدیم نباید احساس نگرانی به وجود آید بلکه باید با همدلی و مودت زمینه‏های لازم برای توسعه آن مجموعه به وجود آید.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی با تدبیر مقام عالی وزارت از هرگونه جریان بازی و فعالیت‏های گروه‏ها به دور است گفت: دانشگاه علوم پزشکی در طول سالیان اخیر مرکز تولید علم و ارائه خدمت بوده و از این پس نیز این رسالت را انجام خواهد داد و پیگیری خواهد کرد.

قربانی نداشتن سیستم مدیریتی و منضبط را یکی از مشکلات امروز در وزارت بهداشت دانست و گفت: در طول 34 سال گذشته از عمر انقلاب در بسیاری از شاخصه‏های بهداشتی از منطقه و کشورهای همجوار عقب بوده‏ایم.

وی تصریح کرد: سهم ایران در هزینه سلامت از 190 کشور دنیا رتبه 117 است و فشاری که در حوزه سلامت به مردم وارد می‏شود در منطقه خط قرمز است.

قربانی با بیان اینکه نظام حاکمیت نسبت به بهداشت درمان از اولویت‏های ویژه‏ای برخوردار است، گفت: با اطمینان بیان می‏کنم که نگاه مجلس به بهداشت و درمان نگاهی اولویت‏مدار است.

وی وحدت بین وزارت بهداشت و رفاه را یکی از ارکان موفقیت در عرصه بهداشت و درمان خواند و گفت: کاهش هزینه درمانی 2 تا 3 میلیون تومانی بیماران سرطانی یکی از دستاوردهای وحدت وزارت  بهداشت و وزارت رفاه است./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان