Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : معمولا در انتخابات 24 خرداد 92 وقتی مردم به یک استراتژی و یک تفکر خاص رای دادند به خوبی می دانستند تغییرات در حوزه مدیریت حق دولت و وزراء است .

یکی از این حوزه تغییرات حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است که اینک ما یک وزیر بسیار توانمند و با تدبیری داریم ؛ آقای دکتر هاشمی در میان وزرای دولت از سایرین متمایز است و شاید مجلس در ابتدا این نگاه را نداشت ولی امروز به این باور رسید که یکی از بهترین وزرای دولت آقای روحانی آقای دکتر هاشمی ، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی است .

در همین چهارماهه خدمت ایشان شما می توانید مدیریت ایشان در حوزه بهداشت و درمان و مدیریت دارو را رصد بکنید . هزینه داروهای سرطانی حدود هشتاد درصد کاهش پیدا کرده ؛ داروهای بیماران خاص رایگان شده، آرامشی که الآن در حوزه وزارت بهداشت و درمان حاکم شده ، تعاملی که وزارت بهداشت و وزارت رفاه و تامین اجتماعی به وجود آمده است حاصل تدبیرهاست .

از آنجائی که تغییرات در مجموعه وزارت بهداشت ، از جمله حوزه دانشگاه علوم پزشکی حق وزیر است تغییرات دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم یکی از این تغییرات است که اخیرا ما شاهد آن بودیم .

رئیس قبلی دانشگاه علوم پزشکی ما کارهائی انجام داده که ما تشکر می کنیم و من در جلسه تودیع ایشان نیز تشکر کردم ولی اگر امروز شما شاخص های دانشگاه علوم پزشکی گیلان را با سایر دانشگاههای علوم پزشکی را بسنجید مشاهده می فرمایید که ما خیلی پائین هستیم .

یک فضای مدیریتی خوبی بر فضای علوم پزشکی گیلان حاکم نبود ، پرسنل دانشگاه علوم پزشکی احساس رفاه ، آرامش و حتی امنیت نمی کردند و این در شان و منزلت زحمتکشان حوزه دانشگاه علوم پزشکی گیلان نبود .

الآن بسیاری از دانشگاه هائی که حتی در مناطق محروم قرار دارند هم از حیث سطح علمی و هم از حیث پژوهش و تحقیقات و هم از نظر زیر ساخت ها و هم از نظر ساختمان بسیار از ما جلوتر هستند

درست است که دانشگاه علوم پزشکی گیلان تیپ یک را گرفت این امتیاز بسبب فشارهای سیاسی ای که آوردیم حاصل شده وگرنه از حیث تحقیقات ، پژوهش ، ساختمان ، سخت افزاری دانشگاه سیستان و بلوچستان از ما جلوتر است .

یعنی ما بر اساس واقعیات تیپ یک نشدیم بلکه بر اساس فشاری که ما آوردیم و ارتباط هائی که بعضی از دوستان داشتند توانستیم اول شویم ولی دانشگاه سیستان و بلوچستان براساس واقعیات و تحقیقات تیپ یک شد بهرحال رئیس دانشگاه رئیس فلان اداره و سازمان نیست که بیاید بعضی از گزارشات را ارائه نماید .

الحمد الله با آمدن مدیر توانمند و دلسوزی به نام جناب پروفسور برزیگر معتقدیم با داشتن یک تیم مدیریتی توانمند و با حمایت مجموعه وزارت بهداشت علی الخصوص شاخصه های وزارت بهداشت می تواند منشا یک تحولاتی در گیلان باشیم .0014

یک دهه قبل تمام درمانگاههای ما دارای پزشک و دندانپزشک بودند ولی امروز بسیاری از حوزه های روستائی ما فاقد پزشک و دندان پزشک هستند چون ما نتوانستیم (ضریب کا)ی پزشکان را پرداخت نماییم این کوتاهی در شرایطی صورت گرفت که در همین سالها ، سالانه فقط چند میلیارد تومان خارج از شمول در اختیار رئیس دانشگاه علوم پزشکی بود !!

حالا اگر ما این مبالغ را رصد بکنیم که در کجا هزینه شده خیلی حرف و حدیث وجود دارد در حالیکه قصد بازگشت به گذشته نداریم بلکه از باید از گذشته درس بگیریم وآینده را تدبیر بکنیم

با توجه به گذشته باید استاد پروفسور برزیگر را کمک کنیم و با نگاه به جلو و با حمایت دولت بتوانیم نابسامانی های حوزه بهداشت و درمان را سامان بدهیم ، چون خیلی کارها را زمین مانده داریم که باید انجام بدهیم .

من در یک فرصت دیگری آمارهائی را جهت اطلاع مردم شریف گیلان اعلام خواهم کرد ولی همین آرامش و روحیه شاد و نشاطی که در جمع پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعم از هیات علمی، پرسنل و کارکنان مشاهده می کنیم نشان از بارقه امیدی دارد که به وجود آمده امیدواریم با تعمیق این شادابی و نشاط بتوانیم نه تنها کارهای عقب مانده را به انجام برسانیم بلکه بتوانیم محرومیت های گذشته را جبران کنیم .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان