Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند دولت های عضو این اتحادیه همه مفاد لغو تحریم های ایران را بر اساس توافق ژنو، از 20 ژانویه (30 دی) اجرا می کنند.

به گزارش رویترز، براساس توافق ایران با گروه 5+1 (24 نوامبر/ 3 آذر) اتحادیه اروپا باید برای شش ماه تحریم های صنعت بیمه و صنعت حمل و نقل نفتی ایران، همچنین تحریم دادوستد صنایع پتروشیمی، طلا و فلزات گرانبها را لغو کند.

یک مقام اتحادیه اروپا گفت: همه تعهدات اتحادیه اروپا بر اساس توافق ژنو از روز 20 ژانویه اجرا می شود.

بازارهای نفت از نزدیک وضعیت تحریم های صنعت بیمه علیه ایران را زیر نظر دارند زیرا نهاد ˈباشگاه مصونیت و بیمه اروپاییˈ موسوم به باشگاه ˈپی اند آیˈ پوشش بیمه بیشتر بازار تانکرهای نفتی را ارائه می دهد، از این پس می تواند تانکرهای حامل نفت ایران را بیمه کند.

این نهاد که پوشش بیمه حدود 95 درصد از ناوگان نفتی جهان را تامین می کند با استقبال از اجرایی شدن توافق ژنو اعلام کرد رویکرد گام به گام را در بیمه تانکرهای حامل نفت ایران را در پیش می گیرد.

بیمه گذاران وابسته به نهاد پی اند آی اروپایی که مالکیت آن در اختیار خطوط کشتیرانی مختلف است، بازار بیمه تانکرهای نفتی را در دست دارند. این بیمه گذار تانکرها را در برابر خطر آلودگی نفت و خسارت های دیگر بیمه می کند.

ˈاندرو باردوتˈ، مدیر اجرایی باشگاه ای گفت: ما از لغو تحریم ها استقبال می کنیم. این اقدام را به مثابه گامی در مسیر درست برای اطمینان از این امر می دانیم که صاحبان کشتی ها به بیمه معتبر و مناسب دسترسی داشته باشند.

آمریکا برآورد کرده است کاهش تحریم ها هفت میلیارد دلار برای ایران درآمد زایی دارد.

قرار است توافق ایران و گروه 1+5 موسوم به برنامه اقدام مشترک از روز 20 ژانویه (30 دی) اجرایی شود و طرفین طی شش ماه آتی برای دست یافتن به راهکاری جامع برای حل بحران غیرضروری هسته ای ایران مذاکرات خود را ادامه دهند./منبع : فرارو

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان