Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی، سید ابراهیم سقایی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان با اعلام خبر رشد 141 درصدی مجوزهای فعالیت اقتصادی صادر شده در نه ماهه نخست سال جاری اظهار داشت:

تعداد مجوزهای فعایت اقتصادی صادر شده از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری در این مدت  273 فقره بود و این درحالی است که در نه ماهه  سال گذشته 113 فقره مجوز صادر شده بود.

وی با بیان اینکه از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه سال جاری سرمایه اولیه اظهار شده از سوی سرمایه گذاران، 4810 میلیارد ریال بوده که نشانگر رشد 145 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشد، افزود: این میزان در سال گذشته 1965 میلیارد ریال بوده است.

مهندس سقایی در رابطه با میزان اشتغالزایی مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده در نه ماهه ابتدایی سال 92  اضافه نمود: در سال جاری دراین مجوزها امکان اشتغالزایی برای 1619 نفر پیش بینی شده در قیاس با 1419 نفر اشتغالزایی طرح های سرمایه گذاری در مدت مشابه سال گذشته نشان از رشدی 14 درصدی دارد .

وی انواع مجوزهای اقتصادی صادره از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه را مشتمل بر مجوز فعالیت اقتصادی، پروانه بهره برداری و مجوز سرمایه گذاری اعلام کرد.

معاون منطقه آزاد انزلی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی در این مدت را 47 فقره اعلام و افزود: این تعداد در مقایسه با 20 پروانه بهره برداری صنعتی صادر شده در مدت مشابه سال 91 بیانگر رشد 135 درصدی می باشد.

وی از رشد 40درصدی مجوزهای سرمایه گذاری صادره  خبر داد و گفت: در نه ماهه ابتدایی سال گذشته 25 فقره مجوز سرمایه گذاری صادرشد، درحالیکه از ابتدای فروردین تا انتهای آذر ماه سال جاری این تعداد به 35 فقره بالغ شده است.

معاون اقتصادی وسرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی در خصوص دلایل رشد مجوزهای صادر شده تصریح کرد : تلاش به منظور اعمال کامل مزایا ، معافیتها و ظرفیتهای قانونی مترتب بر فعالین اقتصادی محدوده منطقه با همکاری نهادهای اجرایی استان گیلان، بهبود شرایط اقتصادی و کسب و کار و امید به آینده در کنار ارائه خدمات مطلوب از جمله راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در منطقه، الکترونیکی نمودن تمام مراحل صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی، اصلاح فرایند اداری و بهبود مستمر فرایندهای مربوطه از مهمترین دلایل استقبال گسترده سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی از منطقه آزاد انزلی در سال 92 می باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان