Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان گفت: شهروندان از خرید محصولاتی از قبیل آ ب های معدنی، نوشابه ها، روغن و غیره که در بیرون مغازه و در تماس مستقیم با نور آفتاب هستند، خودداری کنند.

محمد علی یوسفی در خصوص قرار دادن خوراکی ها در معرض نور آفتاب افزود: هر گروه از مواد غذایی باید در شرایط خاصی نگهداری شوند و یکی از این شرایط " درجه حرارت " است.

وی اظهارداشت: برخی محصولات فاسد شدنی مانند لبنیات یا فرآورد ه های گوشتی ( سوسیس و کالباس ) باید بطور حتم در یخچال و در دمای  3 تا 5 درجه بالای صفر نگهداری شوند.

مدیرکل استاندارد گیلان گفت:  تعدادی از کالاها مانند انواع بستنی، همبرگر و ناگت ها نیز باید تا زمان مصرف در فریزر قرار گیرند تا کاملا سفت و منجمد بمانند.

وی تاکید کرد: نگهداری گروهی از خوراکی ها هم نیازی به یخچال یا فریزر ندارند اما باید در سایه قرار گیرند.

یوسفی اظهارداشت:  آب های معدنی، نوشابه ها، روغن، خشکبار یا محصولات خشکی که بسته بندی روشنی دارند و می توانند نور آفتاب را به راحتی جذب کنند باید بطور حتم داخل مغازه و در محلی دور از تابش مستقیم نور آفتاب چیده شوند.

وی اذعان داشت:  تابش نور آفتاب به بطر ی های نوشابه، آب یا حتی روغن هایی که جلوی مغازه قرار دارند باعث از بین رفتن برخی از ویتامین ها و املاح روغن، آب و سایرنوشیدنی ها می شود و حتی می تواند برخی ترکیب های سرطا نزا ( مونومر ) را از بطر ی ها جدا و وارد این مواد غذایی کند.

مدیرکل استاندارد گیلان تصریح کرد:  بنابراین فروشندگان نباید این محصولات غذایی را در معرض تابش نور خورشید بگذارند و خریداران هم از خرید محصولاتی که بیرون مغازه و در تماس مستقیم با نور آفتاب هستند، خودداری کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان