Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس قوه قضائیه نظارت بیشتر روسای کل دادگستری و دادستان های مراکز استان ها بر پرونده های زندانی دار را خواستار شد و گفت : پرونده های دارای زندانی بازداشت موقت باید در کوتاه ترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی این مطلب را روز شنبه در جلسه شورای روسای کل دادگستری و دادستان های مراکز استان سراسر کشور در مشهد مقدس ، عنوان کرد.

رییس قوه قضاییه با تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) با اشاره به اینکه ˈمتاسفانه مواردی گزارش شده است که فردی چند ماه در بازداشت موقت بوده استˈ افزود: امیدواریم روسای کل دادگستری در استان ها به صورت جدی نسبت به این موضوع حساسیت به خرج دهند و این قبیل پرونده ها در اولویت قرار گیرند .

وی همچنین خواستار ارائه طرح های مناسب به منظورایجاد تمرکز در موضوع اجرای احکام مدنی شد وگفت: اجرای احکام مدنی به صورت متمرکز فواید زیادی دارد که عمده ترین آن افزایش بعد نظارتی روسای کل دادگستری استان ها است .

رییس قوه قضاییه ، رسیدگی قانونی سریع و با دقت به پرونده های مهم و خاص را موجب افزایش بازدارندگی احکام و پیشگیری از وقوع و تکرار مجدد جرم توصیف کرد و گفت : پرونده های مهم ، اقتصادی و جرائم خاص اگر به موقع و سر وقت رسیدگی نشود ، فرصت و فضای بازدارندگی خود را از دست می دهد و روسای کل دادگستری باید در این مسئله نیز نظارت ویژه ای به خرج دهند .

آیت الله آملی لاریجانی، روسای کل دادگستری ، دادستان ها و تمامی قضات سراسر کشور را به تلاش برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم فراخواند و از تقویت کادر قضایی در سراسر کشور با افزایش تعداد کارآموزان قضایی خبر داد .

وی در ابتدای این جلسه با تاکید براین که خدمت خالصانه به مردم عمل ماندگاری است که موجب توجه نظر حق تعالی به بندگان می شود ، خطاب به مسئولان قضایی سراسر کشور گفت : به برکت الطاف بی پایان الهی به بندگان و به شکرانه آن بایدبه خدمات قضایی ارتقاء داد و هریک از مسئولان در هر موقعیتی باید با اخلاص و ایمان در خدمت مردم و رسیدگی به مشکلات آنان باشد تا دعاوی و شکایات عادلانه، حل و فصل شود و از ظلم و اجحاف به مردم پرهیز شود.

رئیس قوه قضائیه با تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) تاکید کرد : فرصت های اندک زندگی را باید برای جلب توجه حق تعالی و شناخت حق غنیمت شمرد و به ندای همیشگی باریتعالی در فراخواندن بندگان خود لبیک گفت.

این گزارش حاکی است در این جلسه تعدادی از روسای کل دادگستری استان ها و دادستان های مراکز استان به بیان نقطه نظرات و تشریح برنامه ها ، عملکرد ها و دستاوردهای حوزه قضایی خود پرداختند و برخی مشکلات و نارسایی ها را مطرح کردند که در هر مورد دستورات لازم به منظور حل و فصل مشکلات از سوی رئیس قوه قضائیه صادر شد.

برخی از موارد هم برای بررسی بیشتر به مسئولین ذی ربط ارجاع شد./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان