Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، از نرخ بیکاری ۱۶.۴ درصدی در گیلان خبر داد.

ایرج ندیمی در جلسه شورای اداری این شهرستان با تبریک سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص)، امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت، اظهار کرد: کم بینی، فتنه انگیزی، حزب پرستی، خودپرستی و شرح صدر نداشتن انسان ها را از یکدیگر جدا می کند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد درجه، ستاره، رتبه، مدرک، دوست و حزب هوایشان شده است، گفت: برخی افراد می گویند که ما حزب اللهی و اصولگرا هستیم که تمام این ها حرف است، بلکه نیت مهم است و البته نیت نیز قابل کتمان و پوشش است و تنها خداوند از همه امور با خبر است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: من پیش از انقلاب به عنوان یک فعال انقلابی مطرح استان و بلکه ایران بودم و بسیاری از همرزمانم به گروه های مختلف مانند منافقین، فرقان و غیره رفتند و برخی از آنهایی که ماندند نیز از امام (ره) دور شدند.

ندیمی افزود: برخی خود را بزک کرده و به انقلاب تحمیل کردند و از همه بدتر این است که عده ای در نیمه راه آمده و یا پس از پیروزی آمدند و ادعایشان از همه بیشتر است و برخی از این افراد که حتی در سربازی رنگ جبهه را ندیده اند و حتی به صورت نسبی و سببی نیز به آن وصل نیستند نیز ادعا دارند.

وی با بیان اینکه چیزهای عجیبی در طول تاریخ 34 ساله انقلاب دیده ایم، تصریح کرد: این انقلاب مدیون راهنمایی های امام (ره) و رشادت های شهدا و جانبازان ما است و اکنون برخی می گویند که خانواده های شهدا چشم و چراغ ما هستند، اما می روند برای همین خانواده ها پرونده سازی می کنند.

ندیمی تأکید کرد: برخی از بدبین ها فقط بد می بینند، البته امیدوارم که خداوند این چشم بدبینی را تبدیل به خوش بینی بکند، زیرا این فراد فقط سعی می کنند ضعف ما را بزرگ کنند و حسن ما را کسی نمی بیند.

وی با بیان اینکه نماینده مجلس سه وجه دارد ، افزود: وجه ملی مانند بحث بودجه، وجه استانی مانند همان حرفهایی در گذشته گفتم و یک سری از افراد از آن برای خود بهره برداری کردند و منجر به این شد که دولت سه هزار میلیارد تومان عقب نشینی کرد، یعنی قبول کرد که به مناطق محروم کمک بیشتری بکند و اگر چنین اتفاقی صورت بگیرد ما در سیاهکل نیز سهم بیشتری می بریم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس، با تاکید بر اینکه نباید رقابت حزبی موجب تخریب دولت شود، گفت: هرجور حرف، ادبیات و کرداری که سبب تضعیف مردم سالاری دینی و تضعیف جبهه دولت شود مورد انتقاد ما است.

وی افزود: تا زمانی که دست رهبر ما بر سر دولت است وظیفه ما این است که به لحاظ شرعی و قانونی از دولت حمایت کنیم و این معنی ندارد که بعضی ها از اکنون در حال کارهای سیاسی و انتخاباتی هستند و برای براندازی و تعضعیف دولت کار می کنند، البته دولت نیز باید مراقب باشد تا مشروعیت و مقبولیت را با یکدیگر داشته باشد.

ندیمی با اشاره به اینکه ایران کشوری آرمانی است و استکبار نمی تواند ببیند که ما در مقابل آنها مقاومت می کنیم، بیان کرد: دشمنان همواره در حال جنگ با ما هستند و امروز این جنگ به صورت اقتصادی در حال انجام است.

به گفته وی، اکنون باید به دولت کمک کرد و حتی اگر شخصی به این دولت رای نداده نیز باید به این علت که منتخب مردم ایران و مورد تایید مقام معظم رهبری و شورای نگهبان است، به آن کمک کنیم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس، با بیان اینکه نمایندگان موظف به دخالت در امور اجرای نیستند، افزود: به لحاظ قانونی و عرفی مردم پروژه های عمرانی و گذراندن زندگی خود را از نمایندگان می خواهند.

ندیمی با اشاره به گازرسانی به شهر دیلمان و 10 روستای همجوار آن، گفت: من برای تحقق این پروژه تا مرز درگیری با آقای مدیر این پروژه و تا حد برداشتنش پیش رفتم.

وی به سخنان برخی افراد درباره با مدیر سازمان چای اشاره کرد و گفت: افرادی مانند علی محمدی، فیض بخش، سید محمدی و تعدادی افراد دیگر برای تصدی این مسئولیت مورد نظر هستند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس، با اشاره بر اینکه من از سال 1383 پروژه سیاهکل – سنگر – سراوان را شروع کردم، گفت: برخی فکر می کردند که این پروژه تبلیغاتی است، اما این پروژه در سال آینده 100 درصد تخصیص خواهد گرفت و در یک و یا دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

ندیمی تاکید کرد: برخی فکر می کنند ما میرویم و در کنار وزیر شعر می خوانیم و نمی دانند که با چه مشکلاتی بودجه و اعتبارات را جذب می کنیم و یکی از دلایلی که امام جمعه و فرماندار سیاهکل را با خود به دیدار وزیر بهداشت بردم همین بود که این مشکلات را مشاهده کنند.

وی حضور هاشمی در وزارت بهداشت را جهاد دانست و گفت: هاشمی اگر در کلینیک چشم پزشکی خود کار کند در ماه چندین برابر بیشتر از حقوق وزارت دریافت می کند، اما برای خدمت به مردم پول را نادیده گرفته است.

دبیر کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، با اشاره بر اینکه در دو سال اخیر که بودجه کشور نوشته شد من جزء اعضای 5 نفره هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه انتخاب شده ام، بیان کرد: نوبخت به من گفت که خیلی مردی، زیرا می خواستند 12 میلیارد دلار درآمد سوری تحمیل دولت کنند و من نگذاشتم و اگر این کار انجام می شد کسری بودجه زیادتر می شد و دولت نمی توانست به خوبی بودجه خود را مدیریت کند.

ندیمی با اشاره به نرخ بیکاری 16.4 درصدی در گیلان، گفت: در 4 سال قبل گیلان آنقدر بد اداره شد که اکنون با سیتان و بلوچستان، بویر احمد، لرستان و کردستان از لحاظ رتبه بیکاری برابر است.

وی افزود: گیلانی که قابلیت کشاورزی، آموزش، خدمات، گردشگری، تجارت را دارد، اما با 16.4 درصد بیکاری جزء رتبه های نخست بیکاری در کشور است، اما استان شمالی گلستان 4 درصد بیکاری دارد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس خاطرنشان کرد: وظیفه خودم می دانم تا وقتی که نماینده مجلس هستم جزء قوی ترین آنها باشم و نشانه آن نیز حضور در کمیسیون تلفیق بودجه است.

وی تاکید کرد: تحریم ها عددی نیستند که ما از آن بترسیم، آمریکا نیز ناکارآمدی خود را در دنیا ثابت کرده است و دشمنان ما روز به روز رسواتر و ناکارآمدتر خواهند شد، اما این در صورتی اتفاق خواهد افتاد که ما پشتیبان رهبرمان باشیم و هر کس برای خود رهبر نباشد/منبع : تسنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان