Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بخش آنژیوگرافی قلب و عروق بیمارستان حشمت رشت بازسازی می شود، گفت: در دهه فجر امسال ساختمان پاتولوژی مرکز آموزشی درمانی رازی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال افتتاح می شود.

پروفسور انوش برزیگر با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال شش پروژه توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح می شود، اظهار کرد: در دهه فجر امسال ساختمان پاتولوژی مرکز آموزشی درمانی رازی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 200 میلیون ریال افتتاح  می شود.

وی از بازسازی مرکز آنژیوگرافی قلب و عروق (الکتروفیزیو لوژی) مرکز آموزشی و درمانی حشمت خبر داد و افزود: این مرکز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 905 میلیون ریال آماده افتتاح و بهره برداری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افتتاح خانه بهداشت روستای عکاشا رشت با اعتباری بالغ بر 470میلیون ریال خبرداد و گفت:  دو مرکز بهداشت در روستاهای شیخانبر و نوبیجار محله لاهیجان دهه فجر امسال افتتاح می شود.

پروفسور برزیگر با بیان اینکه اعتبار هزینه شده برای این دو خانه بهداشت به ترتیب 590 و 800 میلیون ریال است، تصریح کرد: بیمارستان سیدالشهدای لاهیجان با دستگاه فتوروسکوپ  C-ARM با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500میلیون ریال در دهه فجر امسال تجهیز می شود.

وی اعتبار هزینه شده برای کل پروژه های دهه فجر امسال را 25 میلیارد و 610میلیون ریال است.

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه جامع دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم شده است، اظهار کرد: در اجرای برنامه ها از نیروهای جوان در کنار پیشکسوتان صاحب نظر، متعهد، متدین و معتدل با معیار شایسته سالاری استفاده می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق آرمان های دولت تدبیر و امید در امر سلامت و درمان و اجرای برنامه های منطبق بر آن در دانشگاه از تمام وقت خود استفاده می کنم، افزود: حل مشکلات دارویی و مالی با همکاری و تعامل مسئولین استانی و کشوری و مساعدت های مردمی از برنامه های کوتاه مدت دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی گیلان ، توسعه و تجهیز اورژانس های شهرستان ها را یکی از اهداف کوتاه مدت دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست و تصریح کرد: بررسی موانع و مشکلات حوزه های بهداشت، درمان، آموزش، پژوهش، دارو و غذا از دیگر برنامه های کوتاه مدت دانشگاه است.

پروفسور برزیگر با اشاره به بازدیدهای اخیر خود از بیمارستان های رودبار و بندرانزلی، افزود: با همراهی کارشناسان از چندین بیمارستان های دولتی بازدید کردیم که پس از بررسی و اعلام نظر کارشناسان دستور رفع مشکلات این بیمارستان ها را صادر کردیم./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان