Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : شورای وزیران اتحادیه اروپا، قانون تحریم ها را براساس توافق هسته یی ژنو اصلاح کرد.

شورای وزیران اتحادیه اروپا در نشست خود که صبح دوشنبه (به وقت ژنو) برگزار شد، قانون تحریم ها را براساس توافق ژنو بین ایران و 1+5 اصلاح کرد.

اتحادیه اروپا در چاچوب توافق هسته یی ژنو رسما بخشی از تحریم های ایران را تعلیق کرد.

شورای اتحادیه اروپا در راستای اجرای برنامه اقدام مشترک توافق شده میان ایران و 3+3 که از روز دوشنبه به اجرا درآمده است، بخشی از تحریم های اعمالی علیه ایران را به مدت شش ماه به تعلیق درآورد.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای رسمی اعلام کرد: «با به تعلیق درآوردن برخی از تحریم ها اتحادیه اروپا وظیفه خود را در اولین گام در جهت دستیابی به راه حل جامع برای برطرف کردن نگرانی های موجود درباره مساله هسته یی ایران برداشته است.

بر اساس تصمیم روز دوشنبه، محدودیت موجود درباره بیمه و انتقال یا فروش نفت خام ایران به مشتریانش برداشته شده است. هم چنین محدودیت در واردات، فروش و انتقال محصولات پتروشیمی و خدمات مرتبط با آن برداشته شد. ایران قادر است نفت خام و محصولات پتروشیمی خود را انتقال دهد هم چنین اقدامات لازم برای رفع محدودیت در زمینه کشتی رانی انجام شده است.

این محدودیت های تعلیق شده در دوره شش ماهه انجام می شود. از طرف دیگر اقدامات قانونی تصویب شده توسط شورا اواخر امروز به چاپ می رسد که در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا منتشر می شود.

یادآور می شود که برخی از تحریم های اتحادیه اروپا هنوز علیه ایران در حال اجراست./ منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان