Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت با ناصر سراج ، رئیس بازرسی کل کشور و قاضی پرونده 3 هزار میلیارد تومانی در بیت دیدار و گفتگو کرد .

این دیدار که پس از معارفه سیف الله مسرور به عنوان بازرس کل استان گیلان صورت گرفت قاضی سراج ضمن تشریح وظایف قانونی بازرسی کل کشور شامل انواع بازرسی ، نظارت بر حسن اجرای قانون و جلوگیری از اختلاف و اختلاس و ارتشاء در ادارات و رصد کردن مناقصه ها و مزایده های دولتی گفت :

در پی تصویب قانون ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد ، قانون بازرسی کل کشور را موظف مقابله با فساد نموده و ادارات دولتی موظف شدند سامانه ای در هر اداره ای طراحی کنند تا مردم هر شکایتی از آن اداره دارند در آن سامانه منعکس نمایند و مدیر اداره مربوطه مکلف است ظرف یک ماه پاسخ شاکی را بدهد .

وی ادامه داد : اگر پاسخ مدیر درست بود بازرسی در این مورد تکلیفی ندارد ولی اگر مدیر مربوطه طی یک ماه پاسخگو نباشد بازرسی مکلف به بررسی می شود و در صورت مقصر بودن مدیر اقدام لازم را بعمل می آورد .

قاضی سراج گفت : در باره مناقصه ها و مزایده ها طبق قانون همه تکلیف دارند آن را در سامانه اداره خود بیاورند و با سازمان بازرسی کل کشور لینک کنند که در این رابطه ما کل مزایده و مناقصه های دولتی را بررسی می کنیم و حضور پیدا می کنیم .

وی گفت : فکر می کنم تا کنون بیش از شش هزار مناقصه و مزایده مغایر با قانون تشخیص داده شد و از برگزاری آن ممانعت بعمل آمد .

وی همچنین گفت : اخیرا نیز یک مزایده به ارزش سی میلون یورو در اهواز چون مورد تبانی قرار گرفته بود از اجرای آن  جلوگیری بعمل آمد .

سپس آیت الله قربانی با تبریک انتصاب مسرور به مدیر کلی بازرسی استان گیلان گفت : ممکن است دستگاه قضا با توجه به قانون تحت اختیار با مضایقی مواجه باشد ولی اسلام بن بست ندارد .

وی ادامه داد : در صورت بروز مشکل ولایت فقیه حضور دارد که مبسوط الید است و می تواند در این موارد اظهار نظر نماید .

وی گفت : گاهی در جامعه مسایلی پیش می آید که تصور می شود راهی برای حل مشکل وجود نداشته باشد و لذا مردم نسبت به اصل اسلام بدبین می شوند ، این دستگاه قضا است که باید در اینگونه مسایل حلال و مشکل گشا باشد .

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان با طرح یک مشکل قضائی که 63 سال قبل در لاهیجان در خصوص حوزه علمیه رخ داده و اینک به طریق دیگری مشکل آفرین شده و لاینحل مانده مطرح و خواستار خواستار رفع مشکل شد ، گفت : بعضی پرونده ها به دلیل داشتن یک بن بست قانونی موجبات ناامیدی مردم را فراهم می کند ولی اسلام بن بست ندارد ، قاضی متهور و شجاع و دانا می توانند این مشکل را حل نماید.

S 2

Masr,r

3

4

6

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان