Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان همراهی با قانون توسط مدیران دستگاه های اجرایی استان را برای بهره گیری از ظرفیت های گیلان لازم و ضروری دانست و گفت: بالا بودن نرخ بیکاری در گیلان عامل افزایش جرم است.

احمد سیاوش پور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بازرسی گیلان با اشاره به اینکه گیلان دارای مردمانی همراه با انقلاب و پیشرو در جریانات انقلابی و همراه با رهبری در تمام عرصه های مبارزاتی و سیاسی است، اظهار کرد: گیلان تاریخ مبارزاتی خوبی را برای رسیدن به یک نظام دینی در تاریخ ثبت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه گیلان دارای ظرفیت بالقوه ای برای توسعه است افزود: ازظرفیت های استان تاکنون به خوبی استفاده نشده است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه با شناخت عمیق و دقیق از استان، هماهنگی دستگاه های اجرای، گیلان را باید به درجه شایستگی آن رساند گفت: کم توقعی مردم گیلان یکی از دلایل عقب ماندگی استان است.

سباوش پور با اشاره به اینکه پیمودن  مسیر توسعه در مطالبات به حق مردم محقق میشود خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان در غالب ضابطه و قانون در مسیر توسعه پایدار گام بر می دارد.

وی با بیان اینکه بین توسعه و عدم توسعه و ناهنجاریهای اجتماعی و بروز جرم تناسبی انکارناپذیر وجود دارد، اظهار کرد: در استان گیلان شاهد روز افزون افزایش پرونده ها هستیم و این خود کم توسعه ای بودن گیلان را آشکار می سازد.

رئیس کل دادگستری گیلان به   نرخ بالای  بیکاری استان  اشاره کرد و گفت: نرخ  بیکاری معادله ای است  که تناسب ناهنجاری و جرائم را در گیلان نشان می دهد.

سیاوش پور، سیاست محوری قوه قضائیه  را پیشگیری دانست وعنوان کرد: استان گیلان باید از ریشه و پایه به سمت توسعه و اشتغال حرکت کند.

وی همراهی با قانون توسط مدیران دستگاه های اجرایی استان را برای بهره گیری از ظرفیت های گیلان لازم و ضروری دانست و بیان کرد: حفظ و صیانت از استعدادها و امکانات استان با تعارف و ملاحظات امکان پذیر نیست.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به شورای نظارت استان تصریح کرد: این شورا یک تشکل قانونی است که می تواند بستر موافق برای حرکت در مسیر سالم توسعه پایدار را فراهم کند.

سیاوش پور با تاکید بر اینکه مدیران باید با جرات و جسارت بیشتری حرکت کنند، اظهار کرد: با نگاه به اوضاع استان متوجه میشویم که این حرکت کند است و توجیه این کندی از سوی مدیران این است که ما ،با چالش های قانونی مواجه هستیم.

وی خطاب به مدیران گفت : این اطمینان وجود دارد که برای حرکت در مسیر توسعه هیچ مانعی وجود ندارد و مدیران می توانند به راحتی شور و مشورت با اعضای شورای نظارت انجام دهند.

رئیس کل دادگستری گیلان  پرداختن به مشکلات مدیریت شهری کلان شهر رشت را لازم و ضروری عنوان کرد و گفت: یاید از تمامی توانمندی های دستگاه متولی و پشتیبانی دستگاه نظارت برای توسعه استان بهره گرفت./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان