Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به مطالبات 10 میلیارد تومانی چایکاران گفت: با توجه به تامین اعتبار این مبلغ، سازمان چای پرداخت مطالبات چایکاران را از روز شنبه آغاز کند.

دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان پنجشنبه 3 بهمن ماه در نشست بررسی مسائل چای با بیان اینکه 10 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران باقی مانده است گفت: سازمان چای پرداخت این مطالبات را از روز شنبه آغاز کند .

استاندار گیلان با بیان اینکه چایکاران تاکنون 73 میلیارد تومان از مطالبات خود را دریافت کرده اند گفت: براساس رایزنی های انجام شده با معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری مطالبات باقیمانده در ده روز آینده بطور کامل پرداخت می شود و اعتبارات لازم در این زمینه تأمین شده است .

نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه براساس کار کارشناسی تعیین قیمت برگ سبز چای در سال آینده در حال جمع بندی نهایی است گفت: اگرچه قیمت برگ سبز چای سال گذشته اندکی افزایش یافت اما باید تلاش کنیم تا بهای واقعی برگ سبز چای در جریان عرضه و تقاضای بازار تعیین شود و افزایش یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه مسئله چای سنواتی اگر حل نشود مشکلات چای باقی خواهد ماند افزود: آثار روانی ناشی از توزیع این چای در داخل کشور همواره همانند پتکی بر سر این صنعت است و این چای هرگز نباید در داخل کشور توزیع شود .

نجفی با بیان اینکه مشکلات چای با هیاهو و سوءاستفاده های تبلیغاتی و سیاسی حل نخواهد شد گفت: کیفیت چای در سالیان اخیر تا اندازه ای افزایش یافته است و من انتظار دارم مسائل چای بدون هیاهو و با آرامش و کار کارشناسی انجام شود .

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: براساس مشکلات سالهای گذشته تعدادی از کشاورزان مجبور شدند باغ های چای را رها کنند و در نتیجه با کاهش سطح زیرکشت تولید روبرو شدند .

وی خاطرنشان کرد: گیلان فقیرترین کشاورزان را در کشور دارد که با توجه به پتانسیل قوی کشاورزی استان بسیار زشت و ناپسند است .

وی با اشاره به تلاشهای در حال انجام برای ارتقای معیشت چایکاران افزود: در این زمینه برخی از امور در جریان است و انشاء ا... پس از قطعی شدن به چایکاران اعلام می شود .

در این نشست همچنین رئیس سازمان چای، معاون برنامه ریزی استاندار، رئیس اتحادیه چایکاران شمال کشور، رئیس هئیت مدیره سندیکای کارخانجات چای شمال، رئیس سازمان جهادکشاورزی و مدیرکل استاندارد گیلان در مورد مسائل مختلف چای بحث و تبادل نظر کردند ./منع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان