Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: به مناسبت روز انقلاب اسلامی، خودباوری، نهضت علمی و امید به آینده نشست های سیاسی و اجتماعی خیمه معرفت در گیلان برگزار می شود.

مهدی حاجتی با اشاره به نقش فرهنگیان در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: در بهمن ماه همایشی با عنوان معلم و انقلاب اسلامی در دهکده ساحلی برگزار و فراخوان مقاله با همین عنوان از فرهنگیان انجام می شود.

وی با اشاره به شکوفایی فرهنگ، هنر و تمدن اسلامی در کشور، افزود: مسابقات نقاشی و هنرهای تجسمی و نمایشگاهی از آثار هنری دانش آموزان در مناطق مختلف استان برگزارمی شود و اتحادیه دانش آموزشی 100 فیلم را در مدارس استان به نمایش در می آورد.

نشست سیاسی و اجتماعی خیمه معرفت برگزار می شود

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از برگزاری نشست های سیاسی و اجتماعی با موضوع انقلاب تحت عنوان «خیمه معرفت» خبر داد و گفت: در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاخه گل به خانواده های شهدای فرهنگی شاغل در ادارات و مدارس استان اهدا می شود.

حاجتی، برگزاری جلسات پرسمان انقلاب، خاطره گویی فرهنگیان در مدارس، برگزاری نشست های بصیرتی فرهنگیان و دانش آموزان و برگزاری محفل انس با قرآن را از برنامه های گفتمان دینی، تثبیت ارزش های الهی و عدالت گستری بیان کرد.

آزمون علمی امیدان با حضور 8000 دانش آموز برگزار می شود

وی با اشاره به اینکه آزمون علمی امیدان با حضور هشت هزار دانش آموز توسط بسیج دانش آموزی برگزار می شود، گفت: دانش آموزان امروز، قابل قیاس با دانش آموزان دهه گذشته نیستند بنابراین باید به صورت اصولی و علمی به خواسته های آنها پاسخ داد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان تصریح کرد: این مهم با هم فکری و بهره گیری از اندیشه های کارشناسی شده گروه های آموزشی ممکن است و برای این کار باید نگاه مدیران آموزش و پرورش نسبت به ساختار و فعالیت های گروه های آموزشی تغییر کند.

حاجتی، آموزش وپرورش را متعلق به همه دانست و خاطرنشان کرد: در رفع مشکلات باید همه دبیران، دانش آموزان، اولیا و سایر دست اندرکاران با جدیت وارد عرصه شوند./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان