Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : اگر چه سخنان و اظهارات تند و گستاخانه روزهای اخیر جان کری وزیر خارجه آمریکا در مورد امکان حمله نظامی به ایران ممکن است برای مصارف داخلی بر زبان رانده شده باشد، اما همین هم دلیل نمی شود که این اظهارات از سوی مقامات ایران بی پاسخ بماند. عالی ترین مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز پاسخ دندان شکنی به این اظهارات داده است.اظهاراتی که نشان می دهد اگر چه ایران در حال حاضر به دیپلماسی فرصت داده است تا بهانه را از آمریکایی ها بگیرد، اما ایرانیان هیچگاه در مقابل گستاخی های رقیب سکوت نخواهند کرد.

به گزارش «تابناک»، پس از مصاحبه هایی که وزیر خارجه ایران در اجلاس داوس با شبکه سی ان ان آمریکا داشت و طی آن اعلام کرد ایران قصد نابودی هیچ کدام از سانتریفیوژهای خود را ندارد و این سخنان با تایید رئیس جمهور در همان اجلاس داوس همراه شد،وزیر خارجه آمریکا موضع گیری تندی داشت و مجددا از وجود گزینه نظامی در مواجهه با ایران خبر داد. این موضع گیری واکنش های زیادی را در سطح مقامات سیاسی ایران و به ویژه نمایندگان مجلس برانگیخت.اما قاطعانه ترین این واکنش ها را فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز به آمریکایی ها نشان داد.

سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، در همین ارتباط گفت :  آمریکا هرگز قدرت درک دامنه های تهاجمی جمهوری اسلامی ایران را نخواهد داشت. وی که در حاشیه بازدید از توانمندی های دانشگاه امام حسین(ع) سخن می گفت خطاب به وزیر خارجه آمریکا گفت :آقای کری؛ این را بدانید نبرد مستقیم با آمریکا قوی ترین رؤیای مردان مؤمن و انقلابی در سراسر جهان است.

وی افزود: تهدیدات شما برای اسلام انقلابی بهترین فرصت است. پیشوایان اسلام، سال هاست ما را برای یک نبرد بزرگ و سرنوشت ساز آماده کرده اند.فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: بعید می دانم مردان عاقل شما اجازه دهند آمریکا که در یک سوی این نبرد سرنوشت ساز قرار دارد، گزینۀ مضحک نظامی را از روی میز به صحنه عمل بکشانند.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: آقای کری؛ ما می دانیم شما  بدهکارترین کشور جهان هستید و همه می دانند ناتوانی شما در حل مسائل و مشکلات اقتصادی تان، دولت آمریکا را چند هفته به تعطیلی کشاند.وی تاکید کرد: خورشید تمدن امپریالیستی شما به مغرب خود نزدیک شده است. بیش از این، با تکرار راهبردهای شکست خورده مانند استفاده از قدرت نظامی، فروپاشی تمدن خود را شتاب ندهید.

فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به وزیر امورخارجه آمریکا، گفت: آقای کری؛ آمریکا و قدرت های نظامی او در مقابل چشم مردم مجاهد و با ایمان ما بسیار کوچک و حقیر هستند.

وی افزود: اگر شما تخصص و فهم مسائل نظامی یا امنیتی را ندارید از کارشناسان مجرب خود بپرسید که آیا واقعا آمریکا توان و طاقت تحمل طبعات خانمان برانداز عمل کردن این گزینه علیه ایران را دارد؟سرلشکر جعفری تصریح کرد:

براساس اطلاعاتی که به ما می رسد، هم کارشناسان سیاسی و هم صاحب نظران امنیتی آمریکایی گزینۀ نظامی را برای ایران تنها مناسب روی میز ماندن می دانند، اما استفاده از آن را در عمل به صلاح امنیت ملی آمریکا نمی دانند و هشدارهای خود را در این رابطه به مسئولان آمریکا بارها داده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: بدانید ایران و ایرانی از تهدید خارجی نمی ترسد و برعکس عامل انسجام جامعۀ مومن و غیرتمند ایران و متحدان انقلابی اش در سراسر جهان است و حوادث تاریخی پس از انقلاب اسلامی نیز گواه این مدعاست.

سرلشکر جعفری تاکید کرد: بنابراین به شما توصیه می کنم، اعتبار کلامتان را متناسب با توانمندی های خود و طرف مقابلتان خرج کنید و بیش از این خود را مضحکۀ جامعۀ غیور و انقلابی ایران اسلامی قرار ندهید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آیا می دانید چند هزار مسلمان انقلابی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند و به حقانیت آن ایمان آورده اند و در سراسر جهان در انتظارند تا شما این گزینه را از روی میز به صحنۀ عمل بیاورید. اگر نمی دانید کمی بیاندیشید و یا تحقیق کنید و یا لااقل تا زمانی که قرار است منتظر حکمِ عقل عاقلان خود بنشینید، از به کارگیری این عبارت مضحک و بی پشوانۀ خرد و اندیشه ورزی پرهیز کنید./منبع : تابناک

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان