Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان :نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل بندر کیاشهر به شهرستان از مطالبات دیرینه و مهم مردم این منطقه است.

محمد حسین قربانی شامگاه جمعه در جمع مردم کیاشهر افزود: با شهرستان شدن کیاشهر بسیاری از مشکلات مردم رفع  و توسعه این منطقه رونق  می گیرد.

وی اظهارداشت: آستانه اشرفیه  از دو بخش مرکزی با چهار دهستان و بخش بندر کیاشهر با دو دهستان تشکیل و دارای ویژگی های منحصر بفردی است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی گفت:  از  مزیت  های مهم این شهرستان می توان به عبور رودخانه سفید رود  از دل آستانه اشرفیه اشاره کرد که به عنوان یک مرز طبیعی جلگه گیلان را به دو قلمرو متقارن و متمایز تقسیم می کند.

وی افزود: شهر آستانه اشرفیه به واسطه مرقد مطهر آقا سید جلال الدین  اشرف بردار امام رضا علیه السلام  به عنوان قطب توریسم مذهبی محسوب می شود.

قربانی اظهارداشت: سالانه افراد زیادی از اقصی نقاط کشور برای زیارت به این شهر سفر می کنند.

وی اذعان داشت:  بندر کیاشهر دومین شهر آستانه اشرفیه از لحاظ وسعت و جمعیت است که از سواحل زیبا و چشم نواز برخوردار است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان داشت: علاوه بر کشاورزی در این بندر صیادی هم از رونق خوبی برخوردار است در فصل صید بسیاری برای خرید به بازار ماهی فروشان این شهر مراجعه می کنند.

شهرستان آستانه اشرفیه با وسعت 426.6 کیلومتر مربع در شرق گیلان در 35 کیلومتری مرکز استان ( رشت ) واقع شده است./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان