Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان گفت : تمهیدات لازم برای تامین مایحتاج مردم از سوی این سازمان اندیشیده شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد .

ˈ علی منتظری ˈ عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : اولویت مهم این سازمان، سهولت تامین مایحتاج ضروری مردم است و در این زمینه تلاش شده اقدامات لازم انجام شود .

وی افزود : به همین منظور از طریق هماهنگی با اتحادیه نانوایان در سراسر استان سعی شده حداکثر واحدهای نانوایی حتی الامکان مشغول فعالیت بوده و از سوی دیگر با همکاری شرکت غله ، آرد مورد نیاز نانوایی ها تامین و توزیع شود .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان خاطر نشان کرد : با پیگیری های بعمل آمده از طریق شرکت های پخش مستقر در استان ، مقرر شده توزیع کالاها در واحدهای صنفی به صورت مناسبی انجام شود.

منتظری ادامه داد : همکاران این سازمان در ادارات شهرستانی در سراسر استان اقدامات لازم را در خصوص فعالیت واحدهای صنفی بویژه نانوایی ها بعمل آورده و بازرسی ها از بازار در شهرستان ها طی دو نوبت صبح و عصر انجام می شود .

رییس شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین گفت : طی هماهنگی ها و تاکیدات صورت گرفته از طریق مدیران شهرک ها و نواحی صنعتی و نیز شهر صنعتی رشت، بازگشایی مسیرهای اصلی در مناطق مذکور بویژه مسیرهای منتهی به کارخانجات مهم در حال انجام است و به همین منظور واحدهای معدنی و صنایع معدنی استان بخش عمده ای از ماشین آلات سنگین خود را در اختیار ستاد مدیریت بحران و فرمانداری ها قرار داده اند.

وی از مدیران واحدهای تولیدی در مناطقی که بارش برف داشته اند خواست تا به منظور جلوگیری از بروز خسارات احتمالی نسبت به برف روبی و مدیریت اوضاع در کارخانجات خود اقدامات به موقع را انجام دهند.

منتظری افزود : با توجه به احتمال سودجویی عده معدودی از فعالان بنگاه های اقتصادی در بازار، بازرسان این سازمان با هدف جلوگیری از کمبود عرضه و یا افزایش غیر قانونی قیمت کالاها، نظارت را تشدید کرده و در این راستا فعالیت ستاد خبری 124 افزایش یافته و آماده دریافت گزارش های مردمی در زمینه تخلفات احتمالی است .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه همکاران این حوزه تمامی تلاش خود را جهت ارایه خدمات مطلوب به شهروندان در ایام بارش برف به کار بسته اند، گفت : با توجه به وجود ذخایر کافی از کالاهای اساسی در استان ، مردم نگرانی ای برای تامین کالاهای خود نداشته و مطمئن باشند عرضه نان و اقلام اساسی در مناطق مذکور روند مناسبی خواهد داشت./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان