Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : دکتر محمد علی نجفی عصر امروز در این بازدید که بدون اطلاع قبلی از مناطق برف گیر در شهرستانهای فومن شفت و رشت انجام شد. ضمن بررسی روند خدمت رسانی فرمانداران و دستگاههای اجرایی در گفتگو با مردم از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات  آنان قرار گرفت .

وی در این بازدید دستورات لازم را برای بازگشایی راههای مسدود شده ی روستایی و خدمات رسانی به مردم ارائه کرد .

نماینده عالی دولت در گیلان در پایان این بازدید در گفتگو با خبرنگاران  با بیان اینکه بارش فراگیر برف در گیلان از بامداد روز جمعه آغاز شده است گفت : شدت بارش برف در گیلان به حدی بالا بود که بیش از 10 شهرستان وتعداد زیادی از بخشها و روستاها درگیر مشکلات آن شدند.

دکتر نجفی افزود : براساس آخرین گزارشها در مناطق جلگه ای در صومعه سرا وشفت 120سانتیمتر در فومن 100 سانتیمتر برف بر زمین نشست البته ارتفاع برف در مناطق کوهستانی تا دومتر نیز گزارش شده است.

استاندار گیلان تصریح کرد: در مجموع بارش برف در شهرستانهای صومعه سرا ، شفت ،فومن ،رشت لاهیجان ، سیاهکل ،املش و رودسر از شدت بیشتری برخوردار بود.

وی با تاکید براینکه  با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از روز سه شنبه نشست مدیریت بحران در استانداری با حضور دستگاه های ذیربط برگزار شد. وبرنامه ریزیهای لازم برای مقابله با بارش برف فراگیر در گیلان انجام گرفت افزود : از همه مدیران استان خواستم به گونه ای فعالیت کنند که خاطرات تلخ سالهای گذشته برای آنان تداعی نشود.

دکتر نجفی با اشاره به خسارات برف سنگین  به تاسیسات زیر بنایی که موجب قطع برق در برخی مناطق شد گفت : از 200 ترانس برقی که در استان با مشکل مواجه شده بودند تا ظهر امروز 160ترانس مشکلش حل شد وترمیم 40 ترانس ادامه دارد.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی وخدمات رسان دردستگاهها گفت : کلیه امکانات برای برقراری خدمات آب ، برق وگاز ، سوخت رسانی به مناطق مختلف ، بازنگه داشن جاده های اصلی، تامین ارزاق عمومی بویژه آرد ونان بسیج شده است .

استاندار گیلان همچنین از همکاری وصبر وحوصله  مردم برای مقابله با برف شدید قدردانی کرد وگفت : به رغم همه تلاشها برخی جاده های روستایی به علت شدت بارش برف مسدود شده است که  راهداران  با ماشین آلات سنگین در جاده های استان مشغول بازگشایی این مسیرها هستند.

دکتر نجفی با  قدردانی از تلاشهای نیروهای امدادی ، مردمی ، بسیج ،سپاه ،نیروی انتظامی  و دستگاههای اجرایی در بارش سنگین برف گفت : تمام این نیروها تلاششان را به کار بسته اند تا مشکلات مردم به حداقل کاهش یابد ./منبع : استانداری گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان