Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان در بازدید سرزده از مناطق برف گیر استان گفت: تمامی امکانات برای ارائه خدمات بموقع به مردم بسیج شده است.

ˈمحمدعلی نجفیˈ عصر یکشنبه در جریان بازدید سرزده از شهرستان های فومن ، شفت و رشت با اشاره به بارش فراگیر برف در گیلان از بامداد جمعه گذشته افزود: شدت بارش برف در استان به حدی بالا بود که بیش از 10 شهرستان و تعداد زیادی از بخش ها و روستاها درگیر مشکلات آن شدند.

وی ادامه داد: براساس آخرین گزارش ها ، در مناطق جلگه ای در شهرستان های صومعه سرا و شفت 120 سانتی متر و در فومن یکصد سانتی متر برف به زمین نشسته و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی تا دو متر نیز گزارش شده است.

نجفی تصریح کرد: در مجموع بارش برف در شهرستان های صومعه سرا ، شفت ، فومن ، رشت ، لاهیجان ، سیاهکل، املش و رودسر شدت بیشتری داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته، ازهفته گذشته نشست مدیریت بحران در استانداری با حضور دستگاه های ذیربط برگزار و برنامه ریزی های لازم به منظور مقابله با بارش برف فراگیر در گیلان انجام گرفت.

استاندار گیلان از همه مدیران خواست به گونه ای فعالیت کنند که خاطرات تلخ سال های گذشته برای مردم تکرار نشود.

نجفی با اشاره به خسارات برف سنگین به تاسیسات زیربنایی که موجب قطع برق در برخی مناطق شده، گفت: از 200 ترانس برقی که در استان با مشکل مواجه شده بودند، تا ظهر امروز مشکل 160 ترانس حل شد و ترمیم 40 ترانس ادامه دارد.

وی همچنین به آماده باش نیروهای امدادی و خدمات رسان اشاره و اضافه کرد: تمامی امکانات برای برقراری خدمات آب ، برق و گاز ، سوخت رسانی به مناطق مختلف ، بازنگه داشتن جاده های اصلی، تامین ارزاق عمومی بویژه آرد و نان بسیج شده است .

استاندار گیلان همچنین از همکاری و صبر و حوصله مردم برای مقابله با برف شدید قدردانی کرد و گفت: برغم همه تلاش ها برخی جاده های روستایی به علت شدت بارش برف مسدود شده که راهداران با ماشین آلات سنگین در جاده های استان مشغول بازگشایی این مسیرها هستند.

نجفی با قدردانی از تلاش های نیروهای امدادی ، مردمی ، بسیج، سپاه، نیروی انتظامی و دستگاه های اجرایی در بارش سنگین برف خاطرنشان کرد : تمام این نیروها تلاش خود را به کار بسته اند تا مشکلات مردم کاهش یابد.

استاندار گیلان در ادامه این بازدید، در گفت وگو با مردم از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آنان قرار گرفت.

وی در این بازدید دستورات لازم برای بازگشایی راه های مسدود روستایی و شتاب در خدمات رسانی به مردم را صادر کرد.

اداره کل هواشناسی گیلان از استمرار ناپایداری های جوی در استان تا دو روز آینده خبر داده است.

طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی؛ آسمان امروز گیلان ابری همراه با بارش متناوب برف اعلام شده که این وضعیت تا فردا نیز در استان ادامه دارد.

اداره کل آموزش و پرورش گیلان نیز اعلام کرد تمامی مقاطع تحصیلی استان فردا (دوشنبه) به دلیل بارش برف و یخبندان برای سومین روز متوالی تعطیل است ./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان