Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: مردم ایران با شرکت در راهپیمایی عظیم سراسری 22بهمن به جهانیان نشان خواهند داد از انقلاب و راه امام(ره) خسته نیستند و همچنان از انقلاب خود پشتیبانی می کنند .

آیت الله ˈزین العابدین قربانی ˈ در خطبه های نمازجمعه این هفته رشت افزود: مردم بار دیگر به عنوان یک تکلیف الهی با حضور گسترده در راهپیمایی 22بهمن امسال حضور خود را اعلام خواهند کرد.

وی روز 22بهمن را روز بزرگی در تاریخ ایران دانست و افزود: در چنین روزی، بنیان مکتب عدالت مطلقه ریخته شد و بساط ظلم و بی عدالتی ار بین رفت و باگرامیداشت این روز و ادامه دادن راه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی این عدالت در جامعه حاکم می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: رژیم پهلوی نماد ظلم، جنایت و گناه در کشور بود و بی حجای و بی بندو باری را رواج می داد و این رژیم عزای امام حسین (ع) را تعطیل می کرد و علمای موثر را خانه نشین کرد و بسیار از شخصیت های بزرگ و روحانیان را یا به زندان انداخت و یا زجرکش کرد.

وی اظهار کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران وابسته به غربی ها بود و از خود اراده ای برای تغییر کشور نداشت و نمایندگان مجلس منتخب مردم نبودند و خود شاه مملکت نیز دست نشانده بیگانه بود.

خطیب جمعه رشت یادآورشد: امروز ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی به یکی از قدرت های بزرگ در جهان تبدیل شده و جزء هشت کشور جهان از نظر علمی است و در تمامی رتبه های علمی و توسعه جایگاه بالایی دارد.

وی در بخشی دیگر از سخنانش به توزیع سبد کالا اشاره و اظهار کرد: هدف نظام با توزیع سبدکالا کمک به یک عده ای که نیازمند واقعی هستند، بود، ولی رسانه های بیگانه تبلیغات وسیعی را علیه آن به راه انداختند.

آیت الله قربانی تصریح کرد : عجله مردم برای حضور در صف دریافت کالا و عدم توزیع این کالا در بازار از جمله نواقص این طرح است که رییس جمهوری با عذرخواهی مودبانه از مردم دستور رفع معایب کار را صادر کرد و با این اقدام خود تمامی تبلیغات منفی رسانه های بیگانه را خنثی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان در ادامه خطبه های نمازجمعه به بارش برف اخیر و مشکلات ناشی از آن اشاره کرد و افزود: برغم اینکه این برف خسارت های فراوانی وارد کرد اما اکثر مردم ما قطعی گاز ، برق و آب را احساس نکردند و مسوولان با زحمات شبانه روزی در صدد رفع مشکلات مردم برآمدند.

آیت الله قربانی با مقایسه دو برف سنگین سال های 83و 86 با برف امسال در خصوص کمبود بعضی از امکانات انتقاد کرد و ادامه داد: در استان دو دستگاه برف خور وجود داشت که یکی از آنها خراب بود.

وی به مسوولان توصیه کرد که قبل از وقوع اینگونه حوادث پیشاپیش نیازمندی های استان را پیش بینی و نسبت به فراهم کردن امکانات مورد نیاز باید اقدام نمایند.

وی اظهار کرد: دکتر نوبخت معاون برنامه ریزیی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با ارسال نامه به نمازگزاران رشت اعلام کرد؛ به عنوان نماینده رییس جمهوری ماموریت دارد تا گرفتاری های ناشی از برف زدگی را بر طرف کند و مردم در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان