Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : اکنون، در حالی شاهد فرا رسیدن  سی و پنجمین یوم الله بیست و دوم بهمن هستیم که مستکبران جهان هرگز باور نمی کردند انقلابی کاملا مردمی با رویکردی اسلامی و به رهبری یک شخصیت روحانی و «مرجع تقلید» که از پیروان فراوانی در میان ملت ایران برخوردار بود و میلیون ها نفر آمادگی جانبازی در راه اجرای فرامین وی را داشتند، به پیروزی برسد و سی و پنج سال را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد و گام به گام بر موانع پیش روی خود غلبه کند.

نگاههای متعجب رسانه ها

بی شک بیست و دوم بهمن یادگار ماندگار حضرت امام خمینی(ره) است که هر سال به بهانه فراررسیدن سالگرد آن، جمعیت ده ها میلیونی ایرانیان در سراسر شهرها و روستاها به حرکت درمی آیند و با شعارهای کوبنده و مشت های گره کرده بر دهان دشمنان اسلام و ایران می کوبند و با خیره کردن نگاههای متعجب رسانه ها و مردم جهان، موجبات ناامیدی آنان را از «اعلام خستگی از سوی فرزندان ایران زمین» و «پشیمانی از سال ها مبارزه با آمریکا و اسرائیل» فراهم می سازند.

سونامی بسیار شدید

کامیابی های پی درپی انقلاب اسلامی در صحنه های پرتنش داخلی و خارجی، به سان سونامی بسیار شدیدی بود که تمام جهان را به تلاطم درآورد و دولتمردان متکبر آمریکایی را انگشت به دهان گذاشت. زیرا آن ها و رقبایشان در شوروی سابق، سالیان طولانی در جهت «دین زدایی» و معرفی دین به عنوان «افیون توده ها» کوشش کرده و با تبلیغات گسترده و شبانه روزی، گمان می کردند که دیگر هیچ فرد دینداری نمی تواند انقلاب به راه بیاندازد و مردم نیز از وی متابعت و پیروی نمایند. اما انقلاب، تمامی افکار آنان را باطل ساخت و مسیر جدیدی را پیش روی ملت ها قرار داد.

انقلابی با ماهیتی دینی

انقلاب اسلامی ایران، دارای ماهیتی دینی بود که تلاش کرد ارزش های والای اخلاقی و رفتاری مورد نظر دین اسلام را تا حد زیادی در جامعه نهادینه و پیاده کند و اقشار مختلف را به سوی یافتن بهترین و عادلانه ترین روش های زندگی سوق دهد.

بر اثر پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، امید تازه ای در دل های انقلابیون جهان ایجاد شد و حرکت های سیاسی متعددی در کشورهای اسلامی ـ مانند: مصر، الجزایر، ترکیه، عراق ـ اعلام موجودیت نمودند و با اعتماد بنفس زاید الوصفی به فعالیت پرداختند.

تفاوت اساسی انقلاب ها با انقلاب اسلامی

اما همه ی آن ها با انقلاب اسلامی، تفاوت اساسی داشتند. زیرا گروه های مذکور، یا وابسته به غرب بودند یا شرق، و شعارهایشان نیز در همان مسیر قرار داشت. اما تنها انقلاب اسلامی و رهبر روحانی آن بود که شعار داد: «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» و بر این دیدگاه، پای فشرد و مقاومت کرد.

انقلاب اسلامی، در حالی به پیروزی رسید که شاه قدرتمند ایران، به سبب پشتیبانی و حمایت همه جانبه ی بین المللی، اطمینان داشت که مردم نمی توانند یک رژیم وابسته به آمریکا را با دستان خالی و بدون داشتن حمایت کشوری بزرگ، به دست آورند.

نهضتی که امام راحل(رض) بنیان نهاد، موجب شد که آیین مقدس اسلام از غربت هزار و چهارصد ساله خارج گردد و به متن زندگی مردم وارد شود.

انجام کارهای بزرگ

بنیانگذار جمهوری اسلامی، موفق شد طی مدتی که رهبری ملت را بر عهده داشت، کارهای بزرگی را به انجام رساند که در نوع خویش بی نظیر بود :

ـ معرفی اندیشه ای انقلابی که بر اساس مبانی دینی، استوار باشد.

ـ معرفی روحانیت شیعه به عنوان طلایه داران و پیشتازان نهضت در کلیه مراحل انقلاب اسلامی.

ـ معرفی دین اسلام به عنوان عقیده ای که می تواند اذهان و دل های ملت مشتاق عدالت را به

تحرک و پویایی و حضور جدی و فعال در میدان عمل، وادار نماید.

ـ تحقق و اثبات میدانی شعار آیت الله شهید مدرس که گفته بود : دیانت ما عین سیاست ما است و سیاست ما عین دیانت ما.

ـ توجه و سوق دادن ملت های مسلمان به سوی برادری دینی و وحدت مذاهب اسلامی.

ـ زنده کردن روحیه ی گرایش به سوی معنویت و پای بندی عملی به ارزش های دینی در میان مردم کشورهای مسلمان خاورمیانه و آفریقا.

ـ زنده کردن روحیه ی عزت نفس و اتکای به خویشتن و ناامیدی از بیگانگان در میان ملت های گوناگون.

ـ پایه گذاری رشد سریع اختراعات و ابتکارات علمی که در نوع خود ، در جهان بی سابقه است به شکلی که موجب شگفتی و حسادت کشورهای پیشرفته گردیده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان