Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به استقبال 14 هزار نفری از اکران فیلم های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در رشت، از رکورد تازه فروش بلیط توسط فیلم "چ" در استان خبر داد.

علی اسماعیل­پور اظهار داشت: طی شش روز از اکران فیلمهای منتخب سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در رشت حدود 14 هزار نفر از این فیلم­ها دیدن کردند.

وی گفت: از این تعداد 4940 نفر با تهیه بلیط چهار هزار تومانی و مابقی با استفاده از بلیط میهمان که به صورت رایگان توسط این اداره کل توزیع شده بود به تماشای فیلم­ها نشستند.

اسماعیل­پور با بیان اینکه استان گیلان از نظر استقبال تماشاچیان از فیلم­های سی و دومین جشنواره فیلم فجر در بین 33 استان کشور تا کنون در رتبه چهارم قرار دارد، افزود: گیلانیان در این چهار روز، بالغ بر 197 میلیون ریال بلیط خریداری کرده اند.

این مسئول با اشاره به ثبت رکورد جدید فروش بلیط فیلم­های جشنواره مذکور در رشت، تصریح کرد: فیلم سینمایی "چ" ساخته ابراهیم حاتمی کیا با فروش 1161 قطعه بلیط رکورد دار فروش است.

وی اضافه کرد: فیلم­های "رد کارپت"ساخته رضا عطاران با 895، "خانه پدری" کیانوش عیاری با 839،"بیگانه" بهرام توکلی با 455 و "خط ویژه" مصطفی کیایی با 411بلیط فروخته شده در پله های دوم تا پنجم جدول بلیط های فروخته در گیلان بوده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: همچنین فیلم­های "زندگی جای دیگری است" ساخته منوچهر هادی با 300، "پنجاه قدم آخر" کیومرث پوراحمد با 234، "ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه" ابراهیم ابراهیمیان با 175، "خانوم" تینا پاکروان با 160، "پنج ستاره" مهشید افشارزاده با 156، "عاشق­ها ایستاده می­میرند" شهرام مسلکی با 89 و "پایان خدمت" حمید زرگرنژاد با 65 بلیط فروخته شده در رتبه های بعدی قرار دارند.

اسماعیل­پور با اشاره به صف­های طولانی علاقمندان جهت تماشای فیلم "چ"، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سانس ساعت 22 این فیلم در روز دوشنبه 22 بهمن را به صورت رایگان برای مدیران ادارات و رسانه های استان در نظر گرفته بود که با اسقبال خوبی مواجه شد.

وی یادآور شد: 22 فیلم برای اکران در استان برنامه ریزی شده که این فیلم ها به مدت 10 روز در سانس های مختلف به نمایش در خواهند آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این موضوع که فیلم ها بر اساس نوع فرهنگ استان­ها انتخاب می شود، اضافه کرد: علاقمندان جهت مشاهده جدول اکران ها و کسب اطلاعات بیشتر می­توانند به پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل به آدرس https://gilan.farhang.gov.ir/fa/fairandfestival/fajr/filmfajr92 مراجعه نمایند.

همزمانی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در سینما میرزا کوچک رشت، از هفدهم بهمن ماه آغز و تا بیست و ششم همین ماه ادامه دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان