Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: این خطه زیبایی شمالی از مناطق برتر و ممتاز گردشگر پذیر کشور است.

رضا علیزاده با توجه به قابلیت های که در بخش گردشگری دارد علاوه بر جاذبه های محیط طبیعی به واسطه داشتن جاذبه های فرهنگی و تاریخی یک اتحاد خاصی برای داشتن بنیان ویژه جذب گردشگر ایجاد کرده به همین واسطه نیز جزء استان های برتر و ممتاز گردشگر پذیر کشور نام گرفته است.

وی اظهارداشت: با وجود مواهب، قابلیت ها، توانمندی های طبیعی، فرهنگی و تاریخی در استان سرمایه گذاری گردشگری در این عرصه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: گیلان به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی جاذبه های متنوعی دارد و همواره مقصد گردشگران داخلی و خارجی است.

وی افزود: به همین دلیل در سفرهای هیئت دولت ( نهم و دهم ) به گیلان 71 منطقه نمونه گردشگری در استان به تصویب رسید.

علیزاده با بیان اینکه در دور نخست سفر 60 منطقه و در دور دوم 11 منطقه گردشگری در استان مصوب شد، اظهارداشت: از این تعداد هشت منطقه دارای موافقت نامه تاسیس، پنج منطقه دارای صدور موافقت نامه اولیه، 13 منطقه دارای سرمایه گذاری، دو منطقه در حال اجرا، 9 منطقه در حال فراخوان و 15 منطقه در حال بررسی است.

وی در ادامه با اعلام اینکه بحث گردشگری با معیشت، ارتقای درآمد و اشتغال زایی همراه است، گفت: سرمایه گذاری در مناطق گردشگری نقش مهمی در معیشت و درآمد زایی جامعه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان افزود: صنعت گردشگری یک صنعت فرا بخشی و فرا حوزه ای است و تعامل و همگرایی همه جانبه را می طلبد تا بتوان زمینه سرمایه گذاری در مناطق نمونه گردشگری فراهم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه مناطق نمونه گردشگری دارای بخش زیر ساختی و فرصت های سرمایه گذاری است، اذعان داشت: بر اساس قانون مناطق نمونه گردشگری ایجاد بسترهای زیر بنایی و زیر ساختی در این مناطق از تکالیف دولت است./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان