Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلفیق مهمترین کمیسیون در مجلس شورای اسلامی است که با حضور ۱۰ درصدی نمایندگان گیلان در این کمیسیون، فرصت های بیشماری نصیب استان خواهد شد.

مهندس غلامعلی جعفرزاده در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه از ۱۳ نماینده استان گیلان در مجلس ۵ نماینده عضو کمیسیون تلفیق هستند اظهار کرد: کمیسیون تلفیق مهمترین کمیسیون در مجلس شورای اسلامی است که نمایندگان با عضویت در این کمیسیون می توانند بهترین ها را برای استان خود جمع آوری کنند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان گیلان ۴ درصد نمایندگان کشور را تشکیل می دهند، گفت: ۱۰ درصد کرسی های کمیسیون تلفیق متعلق به گیلانیان است که فرصت خوبی را برای استان ما در بر خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان در ۶۳ روز بررسی بودجه ۹۳، پرکارترین روزها را پشت سر گذاشتند، ادامه داد: از بودجه ۹۳ راضی نیستیم زیرا دولت، بودجه خوبی ارائه نکرد این در حالیست که انتظارات ما از دولت تدبیر و امید درخصوص ارائه بودجه بیش از این بود و انتظار داریم دولت بودجه سال ۹۴ را به معنای واقعی ارائه دهد اما لازم به ذکر است که بعد از سالها بودجه در موعد مقرر به مجلس تحویل داده شد که جای قدردانی دارد.

قانون بودجه ۹۳ شفاف ترین بودجه بعد از سال ۱۳۷۹ بوده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: با تحویل به موقع بودجه و بررسی توسط نمایندگان، تمامی مدیران از وضعیت بودجه خود در سال آینده باخبر هستند و می توانند برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند.

جعفرزاده تصریح کرد: درخواست نمایندگان از دولت این است که نوع بودجه نویسی را تغییر و در زمان مقرر به مجلس تحویل دهند.

وی با تاکید بر اینکه بودجه ۹۳ جزو شفاف ترین بودجه ها بعد از سال ۱۳۷۹ بوده است، گفت: در بودجه سال ۹۲ حدود ۴۰ میلیارد تومان ارقام پنهان پیدا کردیم که در بودجه ۹۳ این مساله به هیچ عنوان دیده نشد.

۸ شاخص اقتصادی را در بودجه ۹۳ دنبال خواهیم کرد

وی با اشاره به اینکه ۸ شاخص اقتصادی را در بودجه ۹۳ دنبال خواهیم کرد گفت: شاخص های بودجه نظام پولی و مالی کشور را تغییر می دهند، متاسفانه بودجه ۹۳ برنامه جامع و کاملی برای اشتغال ندارد اما در شاخص اقتصادی برنامه های خوبی تعریف شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه در بودجه ۹۳ در بخش کشاورزی و ارتباطات مشکلاتی وجود داشت اضافه کرد: توانستیم در بخش کشاورزی اعتبارات خوبی تخصیص دهیم اما متاسفانه به بخش ارتباطات ظلم شده است.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رشد قابل توجهی دارد و به سلامت نگاه ویژه ای شده است.

وی ادامه داد: با تلاش نمایندگان مردم گیلان در مجلس توانستیم در بودجه ۹۳ ردیف اعتباری مستقلی برای محصول چای درنظر بگیریم که مربوط به بخش های خرید تضمینی، تسهیلات به زراعی برای باغات چای و … است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه اعتبارات هزینه ای استان در بودجه ۹۳، ۲۰۴٫۴ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذرشته ۱۸٫۴ درصد رشد داشته ایم، همچنین ۵۲۶ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی استانی و ملی است که در بخش اعتبارات ملی استان ۱٫۸۳ درصد رشد داشته ایم.

محال است راه آهن در سال آتی به بهره برداری برسد

نماینده مردم رشت با اشاره به پروژه های مهم گیلان تصریح کرد: راه آهن، آزادراه، سدها و آبندان ها از جمله پروژه های مهم استان است که با توجه به فاینانس درنظر گرفته شده در سال ۹۳ مشکل اعتباری نداریم.

وی با اشاره به اینکه افتتاح راه آهن در سال ۹۳ امری محال به نظر می رسد گفت: راه آهن قزوین – رشت – انزلی – آستارا برای استان اهمیت زیادی دارد و به دنبال این هستیم که راه آهن به بنادر استان متصل شود زیرا از این طریق می توانیم سرمایه گذاران زیادی را به استان جذب کنیم.

جعفرزاده با اشاره به جلسات نمایندگان و استاندار گیلان با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور درخصوص مشکلات استان افزود: دکتر نوبخت قول دادند در صورتی که ۴ کیلومتر از این آزادراه تا نوروز به بهره برداری برسد اعتبارات لازم درخصوص ادامه کار به این پروژه تعلق خواهد گرفت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص وجود اختلاف در بین نمایندگان استان گفت: اختلاف نظر و اختلاف سلیقه در هر فضایی وجود دارد، اختلاف سلیقه ها به شیوه کار مربوط می شود، ضمن اینکه نمایندگان استان در مسائل اساسی استان دارای اتفاق نظر، وفاق و همدلی هستند.

مدیریت بحران برف قابل قبول بوده است

وی با بیان اینکه در بحران برف اخیر شاهد مدیریت بسیار خوب نماینده دولت در استان بوده ایم اظهار کرد: استاندار و همه مسئولین طی این مدت پای کار بودند تا مردم کمترین مشکلات را شاهد باشند.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه بیشترین مشکل ما در برف اخیر مربوط به تجهیزات سخت افزاری بود، افزود: ناوگان لجستیگی استان بسیار فرسوده است که معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در این زمینه قول مساعدت دادند.

حق دولت هاست که مجموعه مدیریتی خود را با افکار خود برگزیند

جعفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود به حماسه مردم در ۲۴ خرداد ۹۲ اشاره کرد و گفت: مردم با حضور حماسی خود در ۲۴ خرداد به دنبال تغییر و تحول بودند البته منظور از تغییر لزوما تغییر در چهره ها نیست بلکه هدف رفع مشکلات از جمله بیکاری، تورم، مشکلات اجتماعی و اقتصادی بوده است.

وی با اشاره به اینکه حق دولتهاست که مجموعه مدیریتی خود را با افکار خود برگزیند افزود: هر مدیر لایق باید در هر دولتی پای کار باشد و نباید با تغییرات بی مورد مدیران که سرمایه های نظام ما هستند را دلسرد کنیم زیرا این رویکرد مانع رشد و تعالی کشور می شود.

جعفرزاده با بیان اینکه از قانون هدفمند کردن یارانه ها رضایت نداریم گفت: انتظار داشتیم دولت مطابق شعارهای خود درخصوص هدفمندی یارانه ها کارهای موثرتری انجام دهد، متاسفانه هیچ تغییری در بخش درآمدها و هزینه ها انجام نشد، هدفمندی یارانه ها نباید راه گذشته را ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه باید ۷ میلیون نفر از هدفمندی یارانه ها حذف شوند اضافه کرد: افزایش نقدینگی سبب تورم می شود بنابراین تورم باید کنترل و مدیریت شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه در بخش های آب، برق و گاز روستایی بسیار عقب مانده ایم، گفت: در سال ۹۳ برای این بخش ها اعتبارات مکفی درنظر گرفته شده است و ما هم در کنار مدیران در تلاشیم عقب ماندگی ها را برطرف کنیم.

نوروز ما را غافلگیر نخواهد کرد

وی با تاکید بر اینکه ما باید در جذب اعتبارات ملی تلاش کنیم اظهار کرد: ۸۸ درصد اعتبارات ما ملی است که نمایندگان و مسئولین ارشد استان باید در جذب آن کوشا باشند.

وی به برگزاری جلسات مختلف با وزرا اشاره کرد و گفت: طی جلسات مختلف در تلاشیم تا اعتبارات را به سمت استان هدایت کنیم.

جعفرزاده با اشاره به تاکید رئیس جمهور درخصوص تکمیل چرخه راه آهن کشور افزود: خوشبختانه در بودجه ۹۳ اعتبار خوبی به راه آهن رشت – ساری – گرگان تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت تحقیق و تفحص در بنیاد شهید را بر عهده دارد، ادامه داد: در این زمینه اخبار خوشایندی نخواهیم داشت و گزارش ما بسیار دردناک است که این گزارش در بهار سال ۹۳ در صحن مجلس قرائت می شود.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه نوروز ما را غافلگیر نخواهد کرد خاطرنشان کرد: انتظار داشتیم شهردار و مسئولین زیباسازی شهر خیلی زود فضای شهری را برای استقبال از میهمانان و گردشگران نوروزی مهیا کنند که متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان