Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه بحران برف به این شهرستان بالغ بر 152 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است، خواستار توجه ویژه مسئولان به صومعه سرا شد.

حجت الاسلام اسماعیل صدیقی ظهر امروز در نماز جمعه این شهر، سعادت و کامیابی انسان ها را در رعایت اصل تقوای الهی دانست.

وی، بلایای الهی در دنیا و آخرت را در دو نوع ترفیعی و تنبیهی برشمرد و افزود: خداوند با بلایای ترفیعی خواهان ارزیابی صبر و شکیبایی انسان و ارتقای مقام آنها است.

امام جمعه صومعه سرا ادامه داد: بلایای تنبیهی نیز زمانی که آدمی مرتکب گناه یا خطایی شود رخ می دهد.

وی با بیان اینکه بلایای تنبیهی برای پاکی انسان از نفس و دوری از ارتکاب دوباره آن گناه است، تصریح کرد: خداوند مؤمنان خود را دوست دارد و نمی خواهد که مجازات گناهانشان در آخرت انجام شود.

صدیقی، مصیبت، فقر و سختی های زندگی را از جمله ظواهر بلایای دنیوی عنوان کرد.

وی با اشاره به رحمت و مهربانی پروردگار نسبت به بندگان صدیق خود، اضافه کرد: در بسیاری موارد خداوند از مجازات گناه بندگانش می گذرد.

امام جمعه صومعه سرا تصریح کرد: انسان ها در هر حالت و شرایطی باید شاکر خداوند باشند تا از مصیبت و بلاهای مختلف در امان بمانند.

وی با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن و شکوه حضور مردم در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: حضور باشکوه و غیرتمندانه مردم در راهپیمایی 22 بهمن زهر کشنده برای مستکبران جهان بود.

صدیقی اذعان کرد: راهپیمایی 22 بهمن امسال به دید تمام مخاطبان داخلی و خارجی یک حضور بی نظیر و شکوهمند بود.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که آمریکا مستکبر جهان است و خوی استکبارستیزی دارد شعار «مرگ بر آمریکا» بر زبان مردم ایران جاری است.

خطیب جمعه صومعه سرا با بیان اینکه تمام حضورهای مردم در صحنه معنادار است، گفت: ملت هرگز جز با اذن رهبری پا به صحنه ای نمی گذارد و یوم الله 22 بهمن امسال نیز با فرمان مقام معظم رهبری انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تکیه نظام جمهوری اسلامی به ملت بصیر و همیشه در صحنه است، یادآور شد: مردم مال و جان خود را فدای انقلاب می کنند.

صدیقی متذکر شد: انقلاب اسلامی در مسیر خود به هیچ خائن و دشمنی رحم نمی کند.

وی به بارش برف سنگین در صومعه سرا و میزان خسارت های وارده اشاره کرد و یادآور شد: بحران برف اخیر بیش از 152 میلیارد تومان خسارت به صومعه سرا وارد کرده است.

امام جمعه صومعه سرا از استاندار و ستاد بحران استان خواست تا عنایت و توجه مضاعفی نسبت به این شهرستان داشته باشند./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان