Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: آمار بیکاری در انزلی بسیار تکان دهنده است این در حالیست که در گذشته وضعیت این شهر به این شکل نبود و با افزایش جمعیت و مهاجرت افراد از استان های مجاور به این شهر، باعث افزایش نرخ بیکاری شهرستان بندرانزلی شد.

دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بندرانزلی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه اظهار کرد: خوشحالیم که مردم ما با تمام مشکلاتی که دارند پای انقلاب اسلامی و دفاع از ولایت می ایستند و این امر ما را به خدمت بیشتر به مردم ترغیب می کند.

وی با بیان اینکه تغییر و تحول و جایگزینی یک امر عادی است، گفت: قطعا با تغییر رویکرد مدیریتی جدید در دولت و آمدن مدیران جدید که هدفی جز خدمت به مردم ندارند، تغییراتی در سطوح پایین انجام می شود.

نجفی، فرماندار سابق بندرانزلی را انسانی واقعی عنوان کرد و افزود: در بخش های مختلف از ایشان رضایت کامل وجود دارد و ما باید بیش از این به فکر مردم باشیم.

وی گفت: دوستان زیادی در بندرانزلی با نگرش های مختلف دارم، ما تغییرات را به عنوان تحول مدیریتی می بینیم و این رویکرد مورد قبول بنده است و با این رویکرد فرماندار جدید انتخاب شد.

وی اضافه کرد: سعی کردم کسی را به عنوان فرماندار بندرانزلی انتخاب کنم که اهل شهر انزلی باشد و رویکردی جز خدمت به مردم نداشته باشد، اکثر روسای ادارات این شهر از مسئولین پایبند به نظام هستند.

نجفی با اشاره به اینکه فرماندار جدید، فردی علاقمند و باانگیزه است، گفت: امیدوارم با این سلامتی و انگیزه ای که دارند مشکلات پیش رو را حل کنند.

وی به آمار بیکاری در شهرستان بندرانزلی اشاره کرد و افزود: آمار بیکاری در انزلی بسیار تکان دهنده است این در حالیست که در گذشته وضعیت این شهر به این شکل نبود و با افزایش جمعیت و مهاجرت افراد از استان های مجاور به این شهر، باعث افزایش نرخ بیکاری شهرستان بندرانزلی شد.

استاندار ادامه داد: ما باید همه با هم تلاش کنیم که در پایان ماموریتمان و وقتی پستی را تحویل دهیم این آمار و ارقام را کم کنیم، ما مثل گذشته باید جزو 10 استان برتر کشور باشیم.

وی به ظرفیت های فراوان بندرانزلی در بخش بندری، شیلات و توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: باید از منابع موجود این شهر برای پیشرفت آن استفاده کنیم. شعور و فرهنگ بالای این مردم که یکی از شهرهای باسواد کشور هستند باید فرصتی را ایجاد کند تا چهره های شاخص در این شهر رشد کنند.

نجفی تصریح کرد: در بحث ورزش باید از توانمندی و چهره های خوب بندرانزلی استفاده بهینه شود.

وی مهمترین کار خود را احیای تالاب انزلی دانست و گفت: تالاب انزلی متعلق به ایران و جهان است و همانطور که مانند قبل سالم و سرزنده بود باید دوباره احیا شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در زمینه مسافر و جذب گردشگر باید برنامه ریزی های خاص و درستی انجام دهیم، اضافه کرد: نباید از میلیون ها مسافری که به این شهرستان می آیند فقط زباله باقی بماند بلکه باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که گردشگران در هتل هایی که در این شهر وجود دارد اسکان داده شوند تا صنعت هتلداری هم در این شهر رونق بگیرد./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان