Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : «دنیس آفاناسیف» به همراه «ماکسیم بارانوف» سرکنسول روسیه در رشت لحظاتی پیش از منطقه آزاد انزلی و بندر کاسپین بازدید کرد.

وی در جریان بازدید از منطقه آزاد انزلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در انزلی، هدف از سفر دو روزه خود به گیلان را ایجاد برقراری توسعه روابط تجاری با ایران ذکر کرد.

وزیر روابط بین الملل و اقتصاد آستراخان روسیه اظهار کرد: منافع سیاسی و ملی دو کشور ایران و روسیه در بسیاری مواقع مشترک و نزدیک به یکدیگر است.

وی، گسترش روابط منطقه ای و بین شهری را تضمین کننده بهبود روابط دانست و تصریح کرد: باید از فرصت به دست آمده برای حفظ و تامین منافع اقتصادی و تجاری دو طرف استفاده کرد.

آفاناسیف، افزایش گردشگران در استان های آستراخان و گیلان را در توسعه روابط تجاری و رونق اقتصادی دو کشور تاثیرگذار دانست.

وی با بیان اینکه گیلان دارای ظرفیت های گردشگری زیادی است، خاطرنشان کرد: گیلان از استان های مورد علاقه مردم آستراخان و روسیه است.

این مقام روسی، کاهش حجم مبادلات تجاری با ایران را یکی از مسایل مهم دانست و یادآور شد: سال میلادی گذشته حجم صادرات روسیه به ایران 45 درصد کاهش داشت.

وی متذکر شد: بر اساس ارزیابی ما این صادرات کمتر از 2 میلیارد دلار بود که 35 درصد افت تجاری کالا داشتیم.

آفاناسیف، صادرات ایران به روسیه را با 5 درصد افزایش عنوان کرد و یادآور شد: روابط اتاق های بازرگانی ما می تواند حجم مبادلات را افزایش دهد.

به گزارش فارس، وزیر روابط بین الملل و اقتصاد آستراخان روسیه عصر امروز از بخش های مختلف منطقه آزاد انزلی بازدید کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان