Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت:در تلاش هستیم با استفاده از توانمندی لجستیکی بسیج و تدوین جزوات آموزشی با اجرای «طرح بسیج همگام با کشاورز» و ترویج آن در بین کشاورزان راندمان این بخش را در کشور ارتقا دهیم.

محمدرضا جهانسوز ظهر امروز در نشست تخصصی محصول برنج در مرکز علمی کاربردی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی گیلان، اظهار کرد: این همایش به منظور نهایی کردن دستورالعمل فنی محصول برنج با حضور محققان، کارشناسان موسسسه تحقیقات برنج و سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور برگزار شده است.

وی افزود: در این همایش قصد داریم « طرح بسیج همگام با کشاورز» را با استفاده از توانمندی بسیج و کارشناسان بسیجی وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش محصول کشاورزی در سراسر کشور کار کنیم.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه دستورالعمل جامعی برای این کار نیاز است، گفت: دستورالعمل کاملی در این زمینه در کشور وجود ندارد و قصد داریم با ترکیبی از تمام کارهایی که انجام شده این مهم را گسترش دهیم.

جهانسور تصریح کرد: این کار با حضور معاون تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و بهره گیری از کشاورزان نمونه و تهیه جزوه توسط کارشناسان خبره و کارشناسان بسیج گردآوری شده و در همایش های مختلف ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در این سازمان پژوهش نداریم، خاطرنشان کرد: پژوهش ها بیشتر از طریق مطالعات وضعیت موجود و تحلیل و بررسی از توان و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور 20 تا 25 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تولیدات کشاورزی کشور بیش از 100 میلیون تن است ولی هنوز ما به وارادت انواع محصولات کشاورزی وابستگی زیادی داریم.

جهانسوز گفت: بسیج مهندسین منابع طبیعی و کشاورزی کشور قصد دارد با استفاده از توانمندی و امکانات بسیبج و بردن توانمندی لجستیکی آن در بین کشاورزان و با استفاده از تجربیات کشاورزان نخبه با برگزاری جلسات، ترویج و آموزش کشاورزی راندمان کشاورزی کشور را افزایش دهد./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان