Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان گفت : مقابله با کم آبی در سال زراعی جدید در استان، نیازمند مدیریت مصرف و صرفه جویی است .

ˈ محمدعلی نجفی ˈ در نشست ستاد مدیریت مصرف آب اظهار کرد : تشویق کشاورزان برای شخم زمستانی نمونه ای از راهکارهای مدیریت مصرف آب است و فرمانداران ، بخشداران و دهیاران باید نهایت همکاری را در این زمینه با سازمان های آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان داشته باشند .

وی با بیان اینکه با توجه به کاهش بارش و خشکسالی در کشور و ساخت سدهای بالادستی در سال های گذشته میزان آب سد سفیدرود کمتر از سال گذشته است ، گفت : کشت همزمان شالیزارها در زمانیکه آب سد سفیدرود رها می شود؛ در مدیریت مصرف مهم است .

استاندار گیلان تاکید کرد : سازمان های جهاد کشاورزی و آب منطقه ای گیلان با انجام برنامه ریزی و تدابیر لازم، شرایط کشت همزمان شالیزارها را فراهم کنند .

نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تسهیلات لازم برای خرید پمپ های آب در اختیار کشاورزان قرار می گیرد ، لایروبی و بتونی کردن انهار ، راه اندازی و بازسازی تأسیسات ایستگاه های پمپاژ آب جهاد کشاورزی و آب منطقه ای ، احیاء آب بندان ها، سردهنه های نهرها و بهره گیری از روان آب های سطحی را از دیگر اقداماتی دانست که باید از سوی دستگاه های ذیربط مورد توجه قرار گیرد .

وی اطلاع رسانی صحیح و بهره گیری از ظرفیت رسانه های گروهی در مقابله با کم آبی را بسیار مهم و اثرگذار دانست و گفت : گفتن صادقانه واقعیت ها به مردم، موجب همراهی می شود چراکه مردم بهترین همراه و یاور مسوولان در رفع مشکلات هستند .

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد : بهره بردن از ظرفیت های درونی و تکیه برمردم از ویژگی های اقتصاد مقاومتی است که یکی از نمادهای آن را می توان در مقابله باکم آبی کشاورزی دید .

بر اساس این گزارش؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرعامل آب منطقه ای ، رییس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل هواشناسی گیلان در ادامه این نشست گزارشی از آخرین وضعیت اقدامات انجام شده برای مقابله با کم آبی ارائه کردند./منبع : روابط عمومی استانداری

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان