Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : طی ابلاغیه ای از سوی "محمدرضا نعمت زاده" وزیر صنعت، معدن و تجارت اختیارات و مسئولیت های وی به "رضا مسرور" رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان تفویض شد.

این تفویض اختیار براساس ماده 27 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، تجاری صنعتی و بند الف ماده 112 قانون برنامه پنجم توسعه کشور انجام شد که طبق آن مدیران سازمان هاى مناطق آزاد به نمایندگى از طرف دولت، بالاترین مقام منطقه محسوب مى شوند و تمامی وظایف، اختیارات و مسؤلیت هاى دستگاه هاى اجرایى دولتى مستقر در این مناطق به استثنا نهادهاى دفاعى و امنیتى به عهده آنها است.

در این ابلاغیه با تأکید براینکه لزوم مدیریت یکپارچه برحوزه های فعالیت این وزارتخانه در محدوده منطقه آزاد انزلی از جمله دلایل اجرای این تفویض اختیار است، بیان می دارد: امید است با بهره گیری از تمام امکانات و منابع موجود و بالقوه نسبت به توسعه زیرساخت های منطقه،فراهم آوردن زمینه های سرمایه گذاری داخلی و خارجی، افزایش توانمندی های تولیدی و صادراتی، حضور در بازار های جهانی و منطقه ای و گسترش مبادلات تجاری با کشور های همسایه گام های موثری برداشته شود.

کاهش بوروکراسی اداری، تسریع و تسهیل در ارائه تمامی خدمات و مزایای قانونی منطقه به سرمایه گذاران از جمله مزایای اعمال این تفویض اختیار وظایف و مسئولیت های قانونی است.

برگزاری دوره های جدید آموزشی در سازمان منطقه آزاد انزلی

سرپرست معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد انزلی از برگزاری دوره های جدید آموزشی حین خدمت پرسنل در این سازمان خبر داد.

مهدی پارسایی بابیان اینکه این دوره ها به منظور ارتقاء سطح دانش فنی، تخصصی و افزایش میزان آگاهی همکاران سازمان در زمینه های مرتبط به مسئولیت های شغلی و آشنایی با نحوه بهره گیری از ابزار و تکنولوژی های روزآمد برپا می شود، افزود: بعد از امکان سنجی صورت گرفته و به منظور دست یابی به اهداف مندرج در طرح جامع و راهبردی منطقه، در اسفند ماه سال جاری دوره های روابط عمومی موثر در شغل نگهبانی و حفاظت فیزیکی، ایمنی- کاهش خطرات و پدافند غیرعامل، امکان سنجی مقدماتی پروژه های صنعتی، اصول بازاریابی و صادرات، حفاظت فیزیکی و دوره تراکم در شهرسازی به مدت 96 ساعت آموزشی برای 94 نفر از پرسنل سازمان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی سازمان با همکاری موسسات علمی - پژوهشی برتر کشور و دانشگاه های گیلان اجرا می شوند، اظهارداشت: رسیدن به اهداف هر سازمانی منوط به کارآیی کارکنان در انجام وظایف محوله است و با توجه به جایگاه سازمان منطه آزاد انزلی به عنوان یکی از بزرگترین بنگاه اقتصادی شمال کشور، اجرای دوره های آموزشی نیروی انسانی زمینه ساز افزایش کارایی افراد در برابر تغییرات محیط کاری و نحوه ارتباط موثر با جوامع هدف می شود.

انعقاد تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد انزلی با آموزش فنی و حرفه ای گیلان

این سازمان با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان به منظور فراهم سازی زمینه اشتغال مولد و ارتقا مهارت های شغلی در منطقه آزاد انزلی تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

توانمندسازی نیروهای انسانی غیرشاغل از طریق ارائه آموزش های مهارتی و شغلی با تاکید برخوداشتغالی و کارآفرینی متناسب با نیاز حال و آینده توسعه کشور و احراز شغل مناسب برای یک زندگی مستقل و هدفمند به همراه ارتقا سطح مهارت آموزی در تمامی زمینه های مورد نیاز بازار کار از جمله محورهای این سند همکاری مشترک است.

این تفاهم نامه با توجه به نقش و جایگاه آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای در توانمند سازی آحاد جامعه به منظور ارتقاء مهارتهای شغلی و فراهم سازی زمینه های اشتغال مولد و پویا و همچنین به منظور تعمیق و تحکیم روابط و تعاملات مشترک مناسب به جهت ارتقا سطح کیفی و کمی آموزشهای فنی وحرفه ای در استان میان سازمان منطقه آزاد انزلی و آموزش فنی و حرفه ای گیلان منعقد شد.

همکاری در سنجش، طراحی و اجرای دوره های آموزشی فنی و حرفه ای مورد نیاز در سطح منطقه آزاد انزلی، معرفی مربی مورد نیاز دوره ها براساس نوع آموزش، تأمین اعتبارات مورد نیاز برای دوره های خاص که به صورت ویژه برای پرسنل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار می شود و همکاری در زمینه تهیه فضای آموزشی مورد نیاز برای دوره های آموزشی خارج از مراکز ثابت سازمان فنی و حرفه ای از جمله تعهدات دو طرف در مسیر اجرای توافقنامه همکاری منعقده است.

امکان سنجی برگزاری 99 حرفه و دوره آموزشی مورد نیاز گروه های هدف موضوع این تفاهم نامه در محدوده منطقه آزاد انزلی که مشتمل بر روستائیان، شاغلان شرکت های فعال در محدوده منطقه بوده از سوی دوطرف انجام شده است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 4

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان