Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با توجه به سیاست های راهبردی ابلاغی مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی، باید با کاهش هزینه ها و شتاب در روند خدمات رسانی، زمینه جذب تجار به منطقه را فراهم آوریم.

رضا مسرورˈ روز دوشنبه در نشست بررسی راهکارهای توسعه مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر با اشاره به مبادلات تجاری سه سال اخیر میان بنادر ایران در دریای خزر و خلیج فارس و مبادلات ایران با کشور چین، از پیگیری این سازمان برای ایجاد کریدور جدید تجاری میان دو کشور از طریق مسیر چین، بندراکتائو در قزاقستان و بندرانزلی خبر داد.

وی افزود: طرح ایجاد این کریدور تجاری در سفر اخیر سفیر چین به منطقه آزاد انزلی مطرح شد و برای پیگیری تحقق آن در آینده نزدیک با سفیر قزاقستان نیز مذاکره می شود.

مسرور تصریح کرد: در جریان برگزاری نشست اردیبهشت ماه سال آینده سازمان منطقه آزاد انزلی با سفرای کشورهای حاشیه دریای خزر و جمهوری خلق چین در ایران و سفیران ایران در کشورهای مزبور، ابعاد و چگونگی تأسیس این مسیر تجاری مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به کاهش زمان و هزینه ها و تعرفه های حمل و نقل میان دو کشور در صورت بهره گیری از این کریدور گفت: با ایجاد کارگروهی متشکل از دستگاه های اجرایی مرتبط و شرکت های حمل و نقل می توان این کریدور تجاری را به تجار و بازرگانان داخلی و خارجی معرفی کرد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری کشورهای حاشیه دریای خزر برای احداث بنادر جدید خاطرنشان کرد: برای افزایش مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر باید همه دستگاه های ذیربط هزینه ها و تعرفه های حمل و نقل کالا به بندرانزلی را افزایش نداده و با خلق مزیت، تجار را به انزلی کشاند.

در پایان این نشست؛ مقرر شد برای افزایش مبادلات تجاری در بندرانزلی، با همکاری همه نهادهای استان، زمینه های لازم برای توسعه و ایجاد زیرساخت های حمل و نقل و ساخت انبارهای نگهداری کالا، سوله و سردخانه از سوی بخش خصوصی مهیا شود.

در این نشست تخصصی ˈحسن خسته بندˈ نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی، محمدحسین اصغریان معاون برنامه ریزی استاندار گیلان ، پرویز تقوی ناظر گمرکات گیلان، سبحان اله علیپور مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر انزلی و مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی استان و کشتیرانی دریای خزر و معاونان و مدیران سازمان حضور داشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان