Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بخش کشاورزی یکی از مزایای نسبی کشور در بازارهای صادراتی است و توانایی مناسبی برای رونق صادرات و افزایش ارزآوری دارد.

غلامعلی جعفرزاده افزود: تبدیل محصولات کشاورزی به فرآورده های با ارزش افزوده علاوه بر اینکه مقدار کسب درآمد از بازارهای صادراتی را افزایش می دهد، طول عمر ماندگاری در بازارها را نیز بالا می برد.

وی اظهارداشت: صادرات فله ای محصولات کشاورزی همواره عاملی برای فروش تولیدات این بخش با حداقل قیمت بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل محصول اولیه به فرآورده تبدیلی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و افزایش مدت نگهداری محصول صادراتی، موجب توسعه کارآفرینی و گردش بیشتر سرمایه صنعتی خواهد شد.

وی در ادامه تغییر ساختار کشاورزی و صادرات را تاثیر انکارناپذیر صنایع تبدیلی دانست و افزود: این خصیصه به دلیل ویژگی این صنایع در ایجاد ارزش افزوده است زیرا با حفظ خواص محصولات، موجب بالا رفتن کیفیت و ارزش افزوده می شوند اما از سوی دیگر گسترش کشاورزی موجب رونق و توسعه صنایع تبدیلی را فراهم می آورد.

جعفرزاده اظهارداشت: در حال حاضر محصولات کشاورزی به صورت خام و فرآوری نشده صادر می شود که با رونق و توسعه این صنایع و مطابقت تولید با استانداردهای جهانی می توان بازارهای صادراتی بهتر و ارزش افزوده بیشتری را به دست آورد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان