Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور از اجرای طرح پایش 95 درصد برنج تولیدی کشور در بخش آب، خاک و دانه در سال 93 خبر داد.

ناصر دواتگر بعد از ظهر امروز در جمع کارشناسان بخش کشاورزی گیلان با اشاره به برنامه های موسسه تحقیقات برنج کشور اظهار داشت: افزایش جمعیت، افزایش سرعت شهرنشینی همراه با تغییر رژیم غذایی و نیاز به تولید در برنامه ریزی موسسه مذکور در نظر گرفته شده است.

وی به تغییر اقلیم تنش خشکی، تنش شور و سرما و گرما در کشت برنج اشاره کرد و افزود: کاهش کمی و کیفی آب و کاهش قدرت حاصلخیزی و باروری خاک مورد توجه کارشناسان موسسه تحقیقات برنج کشور است.

دواتگر تولید سالانه برنج در جهان را 110 میلیون تن دانست و عنوان کرد: 30 سال آینده تولید برنج دنیا باید به 300 میلیون تن افزایش پیدا کند.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با بیان اینکه تنها پنج درصد برنج تولیدی در دنیا قابل واردات و صادرات است، تصریح کرد: روند مذکور شکننده است و این حالت به شدت در ایران احساس می شود.

وی برطرف شدن چالش های تولید برنج را نیازمند مشارکت دستگاه های مختلف خواند و یادآور شد: برنامه های کوتاه مدت سه ساله برای برطرف شدن چالش های برنج در حال اجرا است.

دواتگر افزایش هزینه کشت را از چالش های تولید برنج در ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: سیستم کشت نشایی و افزایش سن نیروی کار از جمله چالش های کشت برنج است.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور میانگین سن شالیکاران را 41 تا 60 سال عنوان کرد و گفت: کمبود نیروی کار، سختی کار و کاهش ارزش کار از چالش های تولید برنج محسوب می شود.

وی هزینه دستمزد کارگر برنج را روزانه بین 45 تا 50 هزار تومان در سال 92 اعلام کرد و افزود: بالا بودن هزینه آماده سازی زمین، خزانه گیری و نشاکاری نسبت به مجموع فرآیندهای تولید برنج از دیگر چالش های تولید این محصول در کشور است.

دواتگر با اشاره به وجود 13 هزار فارغ التحصیل بخش کشاورزی بیکار در مازندران، خاطرنشان کرد: حلقه های تولید برنج باید به همدیگر وصل شوند.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور به بالا بودن مصرف آب در شالیزارها به ویژه در استان های گرمسیر مانند خوزستان اشاره کرد و گفت: کشت مستقیم نشایی در خوزستان دیگر منسوخ شده و 75 درصد شالیزارها را مانند گندم کشت می کنند.

وی از افزایش سطح زیر کشت برنج از 50 هزار به 100 هزار هکتار به روش کشت خشک نشایی در خوزستان خبر داد و بیان داشت: کشت مذکور موجب کاهش مصرف آب در شالیزار می شود.

* تک پیشگی از چالش های تولید برنج

دواتگر با تاکید براینکه تمام اجزای برنج قابل استفاده است، خاطرنشان کرد: تک پیشگی از چالش های تولید برنج است و تنوع استفاده از اجزای این محصول باید ارتقا پیدا کند.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور دشت فومنات را از مناطق آسیب پذیر کم آبی برنج دانست و اضافه کرد: اصلاح ارقام پر محصول برنج با کیفیت پخت برنج صدری در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بسیاری از ارقام برنج محلی گیلان نابود شده است، متذکر شد: ارقام محلی برنج گنج کشور در بخش کشاورزی محسوب می شود.

این مسئول از اجرای طرح پایش برنج کشوری در سال 93 خبر داد و اذعان داشت: سال آینده 95 درصد برنج تولیدی کشور در بخش آب، خاک و دانه بررسی می شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان