Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون برنامه ریزی استاندار گیلان از افزایش سه دهم درصدی سهم استان از بودجه 93 کشور برای نخستین بار خبر داد.

ˈمحمدحسین اصغریان ˈ روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان افزود: بودجه استان با 18درصد افزایش در بخش هزینه ای، 11 درصد کاهش در بخش عمرانی در مجموع سه دهم درصد در بودجه کلان افزایش داشته است.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش دستگاه های اجرایی استان برای جذب اعتبارات افزود: قانون، برگشت اعتبارات را جرم تلقی کرده و به همین منظور دستگاه ها باید نسبت به هزینه کرد اعتبارات اختصاص یافته اقدام کنند.

معاون برنامه ریزی استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه اختصاص یکصد میلیارد تومان از 165 میلیارد تومان اعتبارمورد نیاز دستگاه های اجرایی در بخش هزینه های جاری در سال جاری دستگاه های اجرایی را با مشکلاتی مواجه کرد، از برنامه ریزی و مدیریت دستگاه ها برای انجام کارها با 60 درصد کسری بودجه قدردانی کرد.

اصغریان پرداخت معوقات کارکنان دستگاه های اجرایی را از چالش های مهم استان عنوان کرد و گفت: دستگاه های اجرایی با پرهیز از انجام هزینه های غیرضروری و موکول کردن آن به سال آینده نسبت به پرداخت بدهی کارکنان در ایام پایانی سال برای کاهش مشکلات مالی آنان اقدام کنند.

مدیرکل دامپزشکی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت های این نهاد ، کنترل ، پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی ، نظارت بر کشتارگاه های دام وطیور، نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی، واکسن و مواد بیولوژیک را از جمله وظایف این سازمان عنوان کرد.

ˈ سهراب عاقبتی ˈ واگذاری 100 درصد خدمات دارویی ، 95 درصد درمان و 50 درصد اقدامات آزمایشگاهی و واکسیناسیون به بخش خصوصی را از دیگر اقدامات انجام گرفته دامپزشکی گیلان ذکر کرد .

وی خاطر نشان کرد: کسب رتبه اول در تولید ماهیان گرمابی در مزارع با ظرفیت تکثیر70 میلیون قطعه بچه ماهی، رتبه دوم کشور در تولید مرغ مادر گوشتی و دارابودن ظرفیت 10 درصدی تولید مرغ مادر تخمگذار در کشور از دیگر فعالیت های انجام گرفته دامپزشکی گیلان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان