Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : قائم مقام توانمند سازی و مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی با کمک خیران می تواند به اهداف خود دست یابد.

حسین بدخشان پیش از ظهر پنجشنبه در هفتمین همایش تجلیل از خیرین گیلانی که با عنوان بزرگداشت " محمد جعفر چینی چیان " یکی از خیرین گیلانی در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری چنین همایش هایی در نوع خود برای ترویج فرهنگ خیرخواهی بی نظیر است.

وی افزود: ایران با توجه به شرایط خاصی که دارد از نظر وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی آسیب پذیر است.

قائم مقام توانمند سازی و مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: حوادث ناشی از تصادفات، وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و غیره همچنین بیماری های مادرزادی و خاص موجب بوجود آمدن حجم قابل توجهی از معلولان در کشور می شود.

وی با بیان اینکه با وجود تمهیدات سالانه 20 هزار کشته و میزان پنج برابر مصدوم و معلول در کشور داریم، اذعان داشت: اعتیاد نیز یکی از مشکلات جامعه است که در کنار موارد مزبور موجب ایجاد معلولیت ها، زنان سرپرست خانوار و ایتام می شود و در این زمینه حجم کاری زیادی را بر دوش بهزیستی می گذارد.

بدخشان تصریح کرد: با وجود اینکه در سال های اخیر دولت ها به دنبال افزایش بودجه سازمان بهزیستی هستند اما بهزیستی تنها با بودجه های دولتی نمی تواند به اهداف خود دست یابد و این بودجه ها پایان دهنده برنامه های بهزیستی نیست.

وی تاکید کرد: خیران می توانند در برنامه های بهزیستی در زمینه های مختلف بخصوص توانمند سازی اقشار تحت پوشش این مجموعه را یاری کنند.

قائم مقام توانمند سازی و مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بهزیستی برنامه هایی دارد که اگر بخواهد با بودجه دولتی جلو برود اجرای برنامه ها یا سال ها به طول می انجامد یا اینکه اصلا اجرا نمی شود و این سازمان با کمک و یاری خیران است که می تواند به اهداف خود دست یابد.

مسکونی برای زنان سرپرست خانوار و معلولان کشور

وی با بیان اینکه در دو یا سه سال اخیر 40 هزار واحد مسکونی برای زنان سرپرست خانوار و معلولان کشور آماده و به آنها تحویل داده شده است، بیان داشت: در ساخت این منازل از تسهیلات کم بهره و کمک بهزیستی استفاده شده است اما بخش عمده آن از سوی خیران صورت گرفته است.

بدخشان گفت: هم اکنون 30 هزار منزل مسکونی در حال ساخت نیز طی ماه های آتی به اقشار تحت پوشش بهزیستی تحویل داده می شود.

وی متذکر شد: تمامی کارهای بزرگ، برنامه ها و اهداف سازمان بهزیستی کشور با حضور و یاری خیران صورت می گیرد.

در این همایش که با عنوان بزرگداشت و نکوداشت مرحوم " محمد جعفر چینی چیان مقدم " یکی از خیران گیلانی برگزار شد 13 نفر از خیران استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان