Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان با بیان اینکه در بخش مقاوم سازی مدارس ۶۱ پروژه با ۲۷۸ کلاس با اعتبار ۲۸ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان در گیلان در دست اجرا است، گفت: ۷۰ مدرسه گیلان مقاوم سازی شد.

عمران حسن زاده عصر امروز در جمع خیران مدرسه ساز فومن اظهار کرد: مدرسه راهنمایی رضانیای فومنی و دبیرستان دخترانه لیلا کمایی در ای شهرستان با یک میلیارد و450 میلیون تومان هزینه در دو زمین به مساحت سه هزار و 467 متر مربع احداث شد.

وی با اشاره به اینکه مدرسه راهنمایی احمد رضانیای فومن با مساحت یک هزار و 225 متر مربع و در دو طبقه و شش کلاس و 550 متر محوطه سازی ساخته شده است، افزود: این مدرسه در دوسال با اعتبار450 میلیون تومان و مساحت ساختمانی 675 متر مربع احداث شد.

مدیر کل تجهیز و نو سازی گیلان گفت: دبیرستان دخترانه زنده یاد لیلا کمایی شهر ماکلوان در دو طبقه با سالن ورزشی در زمینی به مساحت دو هزار 242 متر مربع با زیر بنای هزار 760 متر مربع و با محوطه سازی هزار متر مربع و هزینه یک میلیارد تومان به بهر برداری رسید.

حسن زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان احداث مدارس 20 پروژه با 78 کلاس در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع با اعتبار بالغ بر 9میلیارد تومان را در حال ساخت داریم، خاطرنشان کرد: در بخش مقاوم سازی 61 پروژه با 278 کلاس با اعتبار 28 هزار و 500 میلیارد تومان در دست اجرا است.

وی افزود: با مشارکت خیرین چهار مدرسه با 24 کلاس در شهرستان های رودسر، رضوانشهر و فومن که از محل آورده خیرین اعتبار 242 میلیون تومان بود ساخته شد و در بخش مقاوم سازی 70 مدرسه تکمیل و 114 مدرسه در حال اجرا است و 24 مدرسه در این بخش تحویل داده شد.

خیر مدرسه ساز در این مراسم گفت: اگر خداوند این توفیق را به من دهد کار مدرسه سازی را ادامه می دهم و باز هم مدرسه به نام همسرم و به تعداد فرزندانم می سازم.

احمد رضانیای فومنی افزود: من حدود 50 سال است که دور از شهرم و زادگاهم فومن زندگی می کنم ولی عرق به وطن داشتم و با تشویق همسرم این مدرسه را ساختم.

وی با بیان اینکه در سال های دور زمانی که کلاس اول ابتدائی را در فومن می خواندم از دست خیری در مدرسه لباسی به من رسید و آن همیشه در ذهنم بود و امروز خوشحالم که توانستم این کودکان را چنین شاد ببینم و امید وارم که بچه ها از ما یاد بگیرند و در آینده از خیرین باشند، خاطرنشان کرد: بچه های این شهر باید در بهترین مدر سه ها درس بخوانند.

رئیس آموزش و پرورش فومن در این مراسم گفت: این حضورپور شور اولیا در این مدرسه راهنمایی نشان از قدر شناسی مردم نسبت به خیرین است و با این حرکت مردم قدردانی خود را از خیرین مدرسه ساز نشان دادند.

قربان قربانی با بیان اینکه ما دو مدرسه دیگری را در این شهر در حال احداث داریم که نیاز به همت مردم و خیرین دارد، افزود: شهرستان فومن در نرم مدرسه سازی اگر چه پایین است ولی میانگین خوبی در استان داریم.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان فومن توانسته در منطقه سه رتبه نخست کنکور را در کشور بدست اورد و این با تلاش معلمان محقق شد و بنده از همه کارکنان آموزش و پرورش و معلمان و دانش آموزان در کسب این رتبه تقدیر می کنم.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: انسان ها در زندگی خود اثراتی را ایجاد می کنند و در زمان حیات فعالیتی دارند و خیرین که بخشی از مال خود را در زمان حیات خود برای ارامش دل و رضای خدا می بخشند توفیقی است که خدا به آنها بخشید.

ناصر عاشوری خطا ب به دانش آموزان گفت: قدردان این نعمت ها باشید علم یاد بگیرید تا آینده دار کشور باشید زیرا شما چشم امید رهبر و ملت هستید.

وی از معلمین خواست، معیارها را در نظر بگیرید برای دانش آموزان سخت گیری لازم را انجام دهید و در تربیت صحیح کوشا باشید.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت: در ارتباط با مدیران میانی مدارس از برخورد سیاسی دور و مدیران ارزشی و با تجربه راخفظ کنید زیرا جابجایی مدیران با تجربه به صلاح کشور و جامعه نیست./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان